x

Näyttelytuloksia



Tuloksia 2009


13.12.09 KV, HELSINKI "Pohjoismaiden Voittaja 2009"

Tuomari: Kirsi Nieminen

Urokset
Ancer's Northern Lights JUN ERI1, VASERT, JPMV-09
Stakkelias Kurt AVO ERI1, SERT, PU3
Fairhill Dicce VAL ERI3, PU4
Petäjikön Pluto VAL ERI1, PU1, CACIB, VSP, PMV-09
Siikon Wiki VAL ERI4
Track-Action F-Epeli VAL ERI2, PU2
Nartut
Black Happies Unforgettable JUN EH
Fairhill Manteli JUN ERI1, SERT, PN2, JPMV-09
Tiivi JUN ERI2, PN4
Urkkalammen Rita JUN H
Ackers Zizzi VAL ERI2, VACACIB, PN3
Drevmarkens Lyydia VAL ERI/3
Fairhill Danielle --
Track-Action Gurdrud VAL ERI1, PN-1, CACIB, ROP, PMV-09, RYP-4


Track-Action Gurdrud ja Petäjikön Pluto

12.12.09 KV, HELSINKI "Voittaja 2009"

Tuomari Jari Fors

Urokset
Fairhill Marsipan JUN ERI1, PU3, SERT, JV-09
Stakkelias Kurt AVO EH
Brinnsjöns Hupi VAL ERI
Fairhill Dicce VAL ERI3, PU4
Petäjikön Pluto VAL ERI4
Siikon Wiki VAL ERI1, PU1, CACIB, VSP, FI V-09, C.I.B.
Track-Action F-Epeli VAL ERI2, PU2, VACACIB
Nartut
Black Happies Unforgettable JUN ERI2, VASERT
Fairhill Manteli JUN ERI1, PN3, SERT, JV-09
Tiivi JUN ERI3
Urkkalammen Rita JUN ERI4
Ackers Zizzi VAL ERI4
Drevmarkens Lyydia VAL ERI3, PN4
Fairhill Danielle VAL ERI1, PN1, CACIB, ROP, FI V-09
Track-Action Certtu VAL ERI2, PN-2, VACACIB
Mira VET ERI1, ROP VET


Fairhill Danielle ja Siikon Wiki

JYVÄSKYLÄ KV 21.11.2009

Tuomari Paavo Mattila

Urokset
Riku JUN H
Arosuon Ali KÄY ERI/1, SERT, CACIB, FI MVA, VSP
Nartut
Black Happies Unforgettable JUN ERI/1, SERT, ROP
Jylhäpuron Delly JUN H
Ajopelin Tessa AVO H
Kolkon Selema AVO EH/1


Arosuon Ali ja Black Happies Unforgettable

VALKEALA 8.11.2009

Tuomari Sakari Poti

Urokset
Ajomäen Aku JUN ERI1 PU1 SERT ROP RYP3
Fairhill Muscotti JUN ERI2 PU2 VASERT
Milk White Frodo Baggins NUO EH1
Nartut
BaltJV-09 Fairhill Madonna JUN ERI1 PN1 SERT VSP
Fairhill Isaliina NUO ERI1 PN2 VASERT
Arosuon Atza KÄY EH1
Drevmarkens Lina KÄY EH2

SEINÄJOKI KV 24.10.2009

Tuomari Siv Bengtsson, Ruotsi

Urokset
Pohjanukon Touhu 1 KP ROP-pentu
Bonjaroch JUN H
Topi JUN EH1
Black Happies Matheus AVO H
Kaarneen Aragorn AVO ERI3
Region´s Casper AVO ERI1 PU2
Terhometsän Eppu AVO ERI2
Brinnsjöns Hupi VAL ERI2 PU3
Vilunvainun Rolle VAL ERI1, PU1, CACIB, VSP
Nartut
Arosuon Aijja AVO H
Juholan Nilla AVO H
Minimaan Caneli AVO ERI2 PN4
Slagstigens Nätti AVO ERI1 PN3
Drevmarkens Likka VAL ERI2, PN2, VARACACIB
Drevmarkens Lyydia VAL ERI1, PN1, CACIB, ROP

PORVOO 13.9.2009

Tuomari Harri Lehkonen

urokset
Jylhäpuron Bamsse AVO H
FI & RU MVA RKFV-09 Riki VAL ERI/1 PU1 VSP
nartut
Ancer's Madeleine NUO ERI/1 PN1 SERT ROP

HÄRMÄ 29.8.2009

10 Dreeveriä
Tuomari Jari Fors

Urokset
Jäsishovin Lucky Luke JUN EH/1
Black Happies Matheus AVO EH/2
Drevtorpets Mobi AVO EH/1
Nartut
Slagstigens Mysan JUN ERI/1 PN1 SERT ROP
Norokorven Nalli NUO ERI/1
Tessalon Kiti NUO EH/2
Black Happies Flirtti AVO EH/2
Drevmarkens Lotta AVO ERI/1 PN4
Karioonhiiren Pami KÄY ERI/1 PN2 VASERT
Drevmarkens Likka VAL ERI/1 PN3

JOENSUU 16.8.2009

Tuomari Paavo Mattila

Urokset
Remu JUN H
Kolkon Jiäräpiä AVO EH1
Fairhill Dicce VAL poissa
Nartut
Fairhill Manteli JUN ERI1 PN3 VASERT
Ancer's Metsätär Minni NUO ERI1 PN2 SERT VACACIB
Junkbodas Iita AVO ERI1 PN4
Kolkon Selema AVO ERI2
Urkkalammen Täky poissa
Track-Action Hiphurray VAL ERI1 PN1 ROP CACIB

JOENSUU 15.8.2009

Tuomari Paula Rekiranta

Urokset
Remu JUN ERI1, PU2 VASERT
Jylhäpuron Brutus AVO H
Kolkon Jiäräpiä AVO ERI1 PU1 SERT VSP
Fairhill Dicce VAL Poissa
Nartut
Black Happies Under The Sky JUN EH
Fairhill Manteli JUN ERI1 PN3 VASERT
Nelli JUN ERI2 PN4
Ancer's Metsätär Minni NUO ERI1 PN2 SERT
Black Happies Madde AVO EH2
Kolkon Selema AVO EH1
Track-Action Hiphurray VAL ERI1 PN1 ROP

LIMINKA 8.8.2009

Tuomari Jari Fors

Urokset
Hunajan Otto-Poika NUO ERI1 PU1 SERT VSP
Karo KÄY EH1
Nartut
Black Happies Unforgettable JUN ERI1 PN3
Hunajan O-dessa NUO ERI1 VASERT PN2
Juholan Helga NUO EH2
Siikon Sipe AVO EH2
Siikon Wcindy AVO ERI1 PN1 SERT ROP
Rumpan Ebba Poissa


Siikon Wcindy ja Hunajan Otto-Poika

PORI KV 2.8.2009

Tuomari Arvi Ellmen

Urokset
Vilunvainun Rolle VAL ERI1, PU1, CACIB, VSP
Nartut
Vilunvainun Sara AVO EH1
Alsbäcksdalens Bella KÄY ERI1, PN2, SERT, VACACIB
Drevmarkens Likka VAL ERI1, PN1, CACIB, ROP

IISALMI KV 1.8.2009

Tuomari Pekka Teini

Nartut
Köykän Indi JUN EH1
Köykän Hilla NUO ERI1, PN3, VASERT
Urkkalammen Täky AVO ERI1, PN4
Norokorven Nelli KÄY ERI1, PN2, SERT, VACACIB, FI MVA
Drevmarkens Likka VAL ERI1, PN1, CACIB, ROP


Drevmarkens Likka ROP ja Norokorven Nelli FI MVA

JURVA 1.8.2009

18 Dreeveriä
Tuomari Sakari Poti

Urokset
Ajomäen Aapo JUN ERI
Ajomäen Aatu JUN EH
Ajomäen Aku JUN ERI4
Ajomäen Arttu JUN ERI1,PU1,SERT,VSP
Jänishovin Billy The Kid JUN ERI2,PU2,VASERT
Nipsu JUN EH
Tito JUN EH
Zacce JUN ERI3,PU4
Brinnsjöns Hupi AVO ERI1,PU3
Koivumetsän Roni AVO ERI2
Nartut
Jänishovin Belle Star JUN ERI1,PN4
Ajopelin Emma NUO H
Black Happies Flirtti AVO ERI1,PN1,SERT,ROP
Drevmarkens Lotta AVO EH3
Jojo -POISSA
Raikuniemen Nelli AVO ERI2,PN3
Alsbäckdalens Bella KÄY EH2
Karioonhiiren Pami KÄY ERI1,PN2,VASERT

KIIMINKI 1.8.2009

Tuomari Hannu Talvi

Urokset
Köykän Hasu NUO ERI1 PU1 SERT ROP RYP3
Jonte AVO H
Nartut
Juholan Helga NUO H
Black Happies Madison AVO H
Hera AVO H
Siikon Wcindy AVO EH1

MIKKELI KV 26.7.2009

Tuomari Tapani Pukkila

Urokset
Fairhill Mic Mac JUN EH1
Jehu AVO EH2
Kolkon Jäpäkyörä AVO EH1
Fairhill Dicce VAL ERI2 PU2 VACACIB
Fairhill Toffee Gold VAL Poissa
Oskulan Onni VAL ER1 PU1 CACIB VSP
Nartut
Oskulan Pepita JUN ERI1
Ancers Metsätär-Mette NUO EH3
Fairhill Isaliina NUO ERI2
Köykän Hilla NUO ERI1 PN3 VASERT
Fairhill Danielle AVO ERI1 PN2 VACACIB
Jutta AVO EH2
Siikon Sipe AVO EH3
Arosuon Atza KÄY ERI1 PN1 SERT CACIB ROP

RUUKKI 25.7.2009

Tuomari Palojärvi Matti

Urokset
Juholan Jörö JUN ERI1 PU2 VASERT
Region's Casper AVO ERI1 PU1 ROP SERT
Osku AVO EH2
Jonte AVO H
Nartut
Black Happies Peppi NUO EH1
Siikon Wcindy AVO ERI1 PN1 VSP SERT
Emma AVO ERI2 PN2 VASERT
Rumpan Ebba AVO EVA

OULU KV 19.7.2009

Tuomari Sakari Poti

Urokset
Köykän Hasu NUO ERI/1 PU1 SERT CACIB ROP
Nartut
Black Happies Unforgettable JUN ERI/2 PN4
Urkkalammen Rita JUN ERI/1 PN2 VASERT
Black Happies Pike NUO ERI/2
Hunajan O-Dessa NUO EH/3
Track-Action Metsänpeikko NUO ERI/1 PN3 VACACIB
Black Happies Madison AVO ERI/1 PN1 SERT CACIB VSP


Madison ja Hasu

LAMMI 18.7.2009

Tuomari Erja Nummi

Urokset
Milk White Fang JUN EH3
Milk White Figaro JUN EH2
Milk White Frodo Baggins JUN EH1
Kolkon Viäräleuka AVO ERI1 PU1 SERT VSP
Nartut
Fairhill Madonna JUN EH1
Fairhill Isaliina NUO ERI1 PN2 VASERT
Rita NUO EH2
Ajopassi Halla AVO ERI1 PN1 SERT ROP RYP3


Ajopassi Halla, om. Johanna Koivisto, Pomarkku

OULU KV 18.7.2009

Tuomari Harri Lehkonen

Nartut
Black Happies Under The Sky JUN H
Black Happies Unforgettable JUN EH/1

PÖYTYÄ 18.7.2009

Tuomarina Esko Nummijärvi

Nartut
Track-Action Metsäkukka NUO ERI1 PN1 SERT ROP
Track-Action Lupiini VAL ERI1 PN3 VASERT
Mira VET ERI1 PN2 ROP-VET BIS4 veteraani


Track-Action Metsäkukka, om. Kari Rajala, Pomarkku ja Anne Lehto, Kyrö

LAUKAA 12.7

Tuomari Harry Tast

Pennut
Black Happies Unforgettable KP, Rop-pentu
Urokset
Oskulan Onni VAL ERI1 PU1 VSP
Nartut
Köykän Hilla NUO EH1
Arosuon Aijja AVO ERI1 PN1 SERT ROP RYP4
Arosuon Atza KÄYH
Drevmarkens Lyydia VAL EH1

KEMI 11.7.2009

Tuomari Markku Mähönen

Urokset
Stakkelias Krut AVO EH/1
Karo KÄY H
Nartut
Siikon Xena JUN EH/1
Siikon Sipe AVO EH/1

KOKKOLA KV 4.7.2009

Tuomari Nina Karlsdotter, Ruotsi

Nartut
Urkkalammen Rita JUN H
Ajopelin Tessa NUO EH/1
Jojo AVO ERI/1, PN1, SERT, CACIB, ROP
Rumpan Ebba AVO ERI/2, PN2, VASERT
Wipens Nila KÄY EH/1

ROVANIEMI KV 21.6.-09

Tuomari Hans Lehtinen

Urokset
Stakkelias Krut AVO EH/1
Varakoiran Jekku AVO H
Varakoiran Jölli AVO H

HEINÄVESI 14.6.2009

Tuomari Sakari Poti

Urokset
Remu JUN ERI1 PU2 VASERT
Arosuon Ami AVO ERI1 PU1 SERT ROP
Nartut
Urkkalammen Täky AVO ERI1 PN1 SERT VSP
Hunajan Oli-via KÄY poissa
Juholan Heta KÄY ERI1 PN2 VASERT


Arosuon Ami ja Urkkalammen Täky

KEMIÖ 13.6.2009

Tuomari Juhani Lappi
10 Dreeveriä

Urokset
Oskulan Tälli NUO ERI1 SERT PU2
Track-Action Harrikka VAL ERI1 PU1 VSP
Nartut
Track-Action Metsätähti POISSA
Bertta AVO EH
Hunajan Ilo-Pilkku KÄY EH2
Karioonhiiren Pami KÄY ERI1 PN2 SERT
Track-Action Certtu VAL ERI1 PN1 ROP
Track-Action Gurdrur VAL ERI2 PN3
Track-Action Lupiini VAL ERI3 VASERT
Mira VET ERI1 PN4 ROP-VET BIS2-VET
Kasvattajaluokka
Track-Action BIS1

RAAHE 13.6.2009

Tuomari Ritva Raita

Urokset
Hunajan Onni-Manni JUN EH 1/1
Hunajan Otto-Poika NUO ERI SERT ROP RYP1 BIS2
Jonte AVO T
Nartut
Hunajan O-Dessa NUO EH 1/1
Siikon Wcindy AVO ERI SERT VSP

Otto-Poika ja Wcindy

HAAPAJÄRVI 6.6.2009

Tuomari Kauno Määttä

Urokset
Hunajan Olo-Neuvos JUN EH2
Juholan Remu JUN EH1
Jonte AVO EH1
Matverin Keikari AVO H
Nartut
Jojo AVO EH1
Alsbäcksdalens Bella KÄY EH1
Juholan Heta KÄY EH2

SALO 6.6.2009

Tuomari Arja Koskelo

Nartut
Hunajan Ilo-Pilkku KÄY ERI1 PN1 ROP SERT FIN MVA
Track-Action Cajsa AVO H

TUURI 6.6.2009

Tuomari Erja Nummi

Pennut
Black Happies Unforgettable KP ROP-pentu
urokset
Ajopelin Ressu JUN EH/1
Black Happies Matheus AVO EH/1
Ackers Stalin KÄY ERI,ROP,SERT

IITTI 31.5.2009

Tuomari Raimo M. Viljanmaa

urokset
Karioonhiiren Santeri KÄY EH/1
Ancer's Hupi KÄY EH/2
Rantapuron Tiko JUN H
Rantapuron Roi AVO H
nartut
Ancer's Metsätär Minni JUN ERI/1 PN1 SERT ROP RYP1 BIS3
Drevmarkens Lina AVO ERI/1 PN2 VA-SERT
Oskulan Utu JUN ERI/2 PN3
Rita JUN ERI/3
Alicia KÄY EH/1


Ancer's Metsätär Minni

HELSINKI KV 24.05 2009

Tuomari Markku Mähönen

Urokset
SMAUGHTERER´S ELMERI JUN ERI1 PU1 SERTI ROP
BRINNSJÖNS HUPI NUO EH1
Nartut
SMAUGHTERER´S ELISA JUN ERI1 PN1 SERTI VSP

SULKAVA 24.5.2009

Tuomari Juhani Lappi

Urokset
Ancer's Hero AVO ERI/1, PU-1, SERT, VSP
Arasuon Ami AVO EH/3
Drevmarkens Miko AVO EH/2
Repe AVO H
Siikon Wiki VAL ERI/1, PU-2
Nartut
Ancer's Metsätär-Mette JUN ERI/1, PN-1, SERT, ROP; RYP-2
Metsasemu Roosa JUN EH/2
Oskulan Pepita JUN EH/3
Junkbodas Iita AVO ERI/1,PN-2, VA-SERT
Jylhäpuron Nelli EH/2
Oskulan Raisa KÄY ERI/1, PN-3


Ancer's Hero ja Ancer's Metsätär-Mette

JUUKA 23.5.2009

Tuomari Harto Stockmari

Pennut
Black Happies Under The Sky PEK2
Black Happies Upside Down Poissa
Urkkalammen Rita PEK1 KP ROP-pentu
nartut
Track-Action Metsänpeikko NUO ERI1 PN1 SERT ROP
Kolkon Selema AVO ERI1 PN2 VASERT

23.5.2009 KEMINMAA

Tuomari Juhani Lappi

urokset
Varakoiran Jekku AVO EH
nartut
Iita AVO SERT ROP RYP 3

RAUMA KV 23.05.2009

Tuomari - Judge Theo Leenen Belgia

Urokset
Ajopassi Aatu AVO ERI1 ROP SERT
Nartut
Track-Action Metsäkukka NUO ERI1 VSP SERT
Ajopassi Halla AVO EH1


Ajopassi Aatu ja Track-Action Metsäkukka

SIILINJÄRVI 23.5.09

Tuomari Arvi Ellmen

Urokset
Metsasemu Raiku JUN EH1
Arosuon Ali KÄY ERI1 PU1 SERT VSP
Nartut
Jutta FIN31240/07 AVO ERI1 PN2 SERT
Jylhäpuron Bessi AVO EH2
Nelli FIN21389/07 AVO EH3
Oskulan Diamond Demon AVO H
Arosuon Atza KÄY Poissa
Ysi-ysin Super Veera KÄY Poissa
FIN MVA Jessica VAL ERI1 PN1 ROP

LAPPEENRANTA 21.5.2009

Tuomari Soile Bister

Urokset
Ancer's Hupi KÄY H
Riki VAL EH
Nartut
Ancer's Metsätär-Mette JUN ERI, SERT, ROP, RYP-4

HAMINA 17.5.2009

Tuomari Hassi Assenmacher-Feyel, Saksa

Pennut
Fairhill Marsipan POISSA
Urokset
Metsasemu Remu JUN H
Nartut
Fairhill Isaliina JUN ERI/1 PN1 SERT ROP RYP4
Fairhill Danielle AVO ERI/1 PN2


Fairhill Isaliina

II 16.5.2009

Tuomari Sakari Poti

Urokset
Karo KÄY ERI/1, PU 1, SERT, ROP, RYP?
Nartut
Ysi-Ysin Super Elli AVO ERI/1, PN 1, SERT, VSP

PÖYTYÄ 16.5.2009

Tuomari Tina Sulce, Latvia

Urokset
Track-Action Harrikka VAL ERI1 PU 1 SERT ROP RYP 2
Nartut
Track-Action Metsätähti NUO ERI1 PN 4 SERT
Track-Action Certtu VAL ERI2 PN 2
Track-Action Gurdrud VAL ERI1 PN 1 VSP
Mira PN 3 ROP-VET BIS 2-VET
Kasvattaja
Track-Action Kasvattajaluokka 1.kp BIS 2 KASVATTAJA

VARKAUS 16.5.2009

Tuomari Jari Fors

Pennut
Fairhill Manteli Pek 1, Kp, Rop-pentu
Urokset
Remu JUN EH
Kolkon Jiäräpiä NUO ERI 1, PU 1, Sert ja Rop
Arosuon Ami AVO EH 2
Drevmarkens Miko AVO H
Kolkon Jäpäkyörä AVO EH 1
Fairhill Dicce VAL ERI 1 PU 2
Nartut
Jylhäpuron Bessi AVO H
Jylhäpuron Nelli AVO EH 2
Travk-Action Gunilla AVO EH 1
Arosuon Atza poissa


Fairhill Manteli Rop-pentu

KUUSAMO 9.5.2009

Tuomari Kauno Määttä

Urokset:
Matverin Ootappa JUN EH/1
Nartut:
Ysi-Ysin Super Elli AVO EH/1
Nuppu KÄY ERI/1, PN 1, SERT, ROP, FIN MVA, RYP 3

OULAINEN 3.5.2009

Tuomari Pekka Teini

Urokset
Black Happies Peetu JUN EH/2
Hunajan Olo-Neuvos JUN EH/3
Hunajan Otto-Poika JUN ERI/1, PU2, VASERT
Köykän Hasu NUO ERI/1, PU1, SERT, ROP, RYP2
Nartut
Ajomäen Ainokainen JUN EH/1
Juholan Helga JUN H
Black Happies Madison AVO EH/1
Jojo AVO H
Black Happies Alli KÄY H
Black Happies Cinderella KÄY EH/1


Köykän Hasu

MOUHIJÄRVI 2.5.2009

Tuomari Arvi Elmen

Nartut
Fin KVA Koosen Emmi KÄY, ERI, KÄK1, PN1, SERT, ROP, Fi MVA
Fi MVA Havukon Valtti KÄY, ERI, KÄK2, PN2

Koosen Emmi, om. Tarmo Välimäki

ÄÄNEKOSKI 2.5.2009

Tuomari Esko Nummijärvi

Urokset
Arosuon Ano NUO H
Nartut
Drevmarkens Nina NUO ERI/1, PN1, SERT, ROP JA RYP2
Arosuon Atza KÄY ERI/1, PN3, VASERT
Drevmarkens Lyydia VAL ERI/1, PN2


Drevmarkens Nina

HOLLOLA 1.5.09

Tuomari Paavo Mattila

Urokset
Ackers Stalin KÄY H
Seljankan Pedro VET ERI/1 PU-1 ROP-VET VSP
Nartut
Fairhill Isaliina JUN ERI/1 PN-1 SERT ROP
Track-Action Metsänpeikko NUO ERI/1 PN-3
Track- Action Lahjacas AVO ERI/1 PN-4
Bergmossens Goldie KÄY H
Koosen Emmi KÄY ERI/1 PN-2 Vasert


Seljankan Pedro VSP ROP-VET & Fairhill Isaliina ROP

LAHTI 25-26.4.2009

Tuomari Jukka Kuusisto

Urokset
SMAUGHTERER´S ELMERI JUN ERI1 PU1 SERTI VSP
Nartut
TRACK-ACTION LAHJACAS VAL ERI1 PN1 CACIB ROP
SMAUGHTERER´S ELISA JUN ERI1 PN2 SERTI

TERVOLA 25.4.2009

Tuomari Jari Fors

Nartut
Iitu AVO EH/2
Ysi-Ysin Super Elli AVO ERI/1, PN1, SERT, ROP
Nuppu KÄY EH/1
Black Happies Cemma VAL ERI/1, PN2

JÄMSÄ 19.4.2009

Tuomari Aila Lehmussaari

Urokset
Ajomäen Aku JUN EH/1
Ajopelin Manu JUN H
Virkalan Rymy AVO HYL
Nartut
Rita JUN EH/1
Ajopelin Tessa NUO EH/1
Arosuon Atza KÄY EH/1
Wipens Nila KÄY EH/2

SIPOO 19.04 2009

Tuomari Saija Juutilainen

Urokset
SMAUGHTERER´S ELMERI JUN ERI1 PU1 SERTI ROP RYP3
Nartut
SMAUGHTERER´S ELISA JUN EH1
VENNY JUN EH2
NINNI NUO EH1
ALICIA KÄY ERI1 PN1 VSP SERT

HAAPAVESI 18.4.2009

Tuomari Juhani Lappi

Pennut
Urkkalammen Rita PEK1, KP, ROP-PENTU
Urokset
Hunajan Otto-Poika JUN ERI/1, PU2, VASERT
Juholan Kusti NUO EH/2
Köykän Hasu NUO EH/1
Jimi AVO ERI/1, PU1, SERT, ROP, RYP3
Juholan Mepi AVO EH/2
Nartut
Ajomäen Ainokainen JUN H/1
Black Happies Madison AVO EH/1
Juholan Nilla AVO H
Juholan Heta KÄY EH/1

Rop-pentu Urkkalammen Rita, om. Heini Jokinen

HIRVENSALMI 18.4.2009

Tuomari Matti Hautala

Urokset
Jehu AVO EH/1
Nartut
Jylhäpuron Nelli AVO EH/1

ILMAJOKI 18.4.2009

Dreeverit 17 kpl
Tuomari Aila Lehmussaari

Urokset
Ajomäen Aapo JUN EH2
Ajomäen Arttu JUN EH3
Bonjaroch JUN H
Minimaan Capteeni JUN ERI1 PU1 SERT ROP
Vili NUO EH1
Black Happies Matheus AVO EH2
Kaarneen Aragorn AVO H
Minimaan Amiraali AVO EH1
Minimaan Apollo AVO EH3
Rolle KÄY EH1
Nartut
Minimaan Caisa Pois
Minimaan Caneli JUN EH2
Minimaan Claara JUN EH3
Paganuksen Sointu JUN ERI1 PN2 VASERT
Kaarneen Arwen AVO H
Karioonhiiren Pami KÄY ERI1 PN1 SERT VSP
Wipens Nila KÄY EH2
Kasvattaja
Kennel Minimaan KP ROP-KASV


Capteeni om. Mika Ojaniemi, Claara om. Jarkko Kitti, Amiraali om. Jani Luopa ja Apollo om. Janne Helkiö.

SIMPELE 18.4.2009

Tuomari Soile Bister

Urokset
Metsäsemu Remu JUN EVA
Petäjikön Pietu AVO EH/1
Petäjikön Kaiku KÄY H
FIN MVA Petäjikön Pluto VAL ERI/1, PU1, ROP, RYP2
FIN MVA Petäjikön Ruuti VET EH/1
Nartut
Ancer´s Metsätär Mette JUN ERI/1, PN2, VASERT
Kipinäkäpälän Vipinä JUN T
Metsasemu Roosa JUN H
Petäjikön Kaiju NUO ERI/1, PN3
Ancer´s Hunting Hani AVO ERI/1, PN1, SERT, VSP
Petäjikön Ensi-Lempi AVO EH/2
Petäjikön Jatsi-Tyttö AVO EH/3
Oskulan Raisa KÄY EH/1
Petäjikön Katju KÄY H
Petäjikön Keiju KÄY EH/2
Kasvattaja
Kennel Petäjikön KP, ROP-KASV, BIS3-KASV


Ancer´s Hunting Hani ja Petäjikön Pluto

LAPPEENRANTA KV 11.4.09

tuomari Agnes Ganami-Kertes

Urokset
Petäjikön Pluto KÄY ERI1, PU2, SERT, CACIB, FI MVA
Veka VAL EH1
Seljankan Pedro VET ERI1, PU1, ROP, ROP-VET
Nartut
Metsasemu Roosa JUN ERI1, PN1, SERT, VSP
Oskulan Raisa KÄY ERI1, PN2, VASERT, CACIB


Seljankan Pedro ROP ja Metsasemu Roosa VSP

KINNULA 5.4.2009

Tuomari Raimo M.Viljanmaa

Urokset
Nasu NUO EH1
Musti AVO ERI1 PU1 SERT VSP
Nartut
Paganuksen Sointu JUN ERI1 PN1 SERT ROP
Jojo AVO EH1

LAITILA 5.4-09

Tuomari Pekka Teini

Urokset
Terhometsän Heppu NUO ERI, NUK 1, SERT, VSP
Härkilas Gruff II AVO ERI, AVK 2, VASERT
Koivumetsän Piki AVO H
Nartut
Track-Action Metsänpeikko NUO EH
Havukon Valtti KÄY ERI, KÄK 1, SERT, FI MVA, ROP, RYP1, BIS3
Hunajan Ilo-Pilkku KÄY ERI, KÄK 3
Koosen Emmi KÄY ERI , KÄK 2 VASERT

Havukon Valtti

MÄNTSÄLÄ 5.4.09

Tuomari Esko Nummijärvi

Urokset
Fairhill Timjami ERI / 1 PU-1 SERT ROP RYP-4
Nartut
Fairhill Isaliina ERI /1 PN-1 SERT VSP


Timjami ja Isaliina

HAUSJÄRVI 4.4.2009

Tuomari Harri Lehkonen

Track-Action Lahjacas AVO ERI1 PN1 ROP SERT RYP3


Track-Action Lahjacas

RAUTIO (Kalajoki) 4.4.2009

Tuomari Jari Fors

Juholan Senni JUN H
Black Happies Madison AVO EH/1
Black Happies Cinderella KÄY EH/1

SAVITAIPALE 4.4.2009

Tuomari: Arvi Ellmén

Urokset
Metsasemu Remu JUN EH/1
Viljo JUN H
Ancer's Hupi KÄY EH/1
Nartut
Metsasemu Roosa JUN EH/1
Vicktoria JUN H
Ancer's Hunting Hani AVO ERI/2; PN-3
Nelli AVO ERI/1; PN-2; VARA-SERT
Oskulan Raisa KÄY ERI/1; PN-1; SERT; ROP


Oskulan Raisa

IMATRA 21.3.2009

Pennut
Oskulan Usva PEK1
Urokset
Petäjikön Pluto KÄY EH/1
Nartut
Ancer's Metsätär-Mette JUN ERI/1 PN1 SERT ROP RYP2
Ancer's Hunting Hani AVO ERI/1 PN2 VASERT
Metsasemu Roosa JUN ERI/2 PN3
Oskulan Roosa KÄY ERI/1 PN4
Fairhill Isaliina JUN EH/3
Hunajan Oli-Via JUN H
Kipinäkäpälän Vipinä JUN H


Ancer's Metsätär-Mette

KUOPIO 8.3.2009

Tuomari Pekka Teini

Urokset
Urkkalammen Johtaja NUO EH1
Jymy KÄY H
Vilunvainun Rolle KÄY ERI1, PU1, SERT, FIN MVA, ROP, RYP2
Nartut
Hunajan Oli-Via JUN EH1
Juholan Lissa NUO ERI2, PN2, VASERT
Jutta NUO ERI1, PN1, SERT, VSP
Arosuon Atza KÄY ERI1, PN3


Vilunvainun Rolle, om. Pentti Puolijoki. Koiran esitti Seppo Pohjanoksa

VALKEALA 8.3.2009

Urokset
Metsasemu Remu JUN H
Petäjikön Pluto AVO ERI/1, PU1, SERT, ROP, RYP2
Nartut
Metsasemu Roosa JUN ERI/1, PN1, SERT, VSP
Oskulan Raisa KÄY EH/1


Petäjikön Pluto ja Metsasemu Roosa

TORNIO 28.2 2009

Tuomari Hannu Talvi

Nartut
Iita NUO ERI1 SERT ROP RYP3
Varakoiran Jane AVO H

RAAHE 31.01.2009

Tuomari Paavo Mattila

Urokset
Hunajan Otto-Poika JUN ERI1 PU1 ROP RYP2 SERT
Nartut
Ajopelin Tessa NUO EH1


Hunajan Otto-Poika

KAJAANI 11.1.2009

Tuomari Hannu Talvi

Urokset
Köykän Hasu NUO ERI/1, PU1, SERT, CACIB, VSP
Nartut
Black Happies Pike JUN EH/1
Dura JUN EH/2
Ajopelin Tessa NUO H
Black Happies Madison NUO ERI/2, PN2
Köykän Hilla NUO ERI/1, PN1, SERT, CACIB, ROP


VSP Köykän Hasu (om. Kati Lahtinen) ja ROP Köykän Hilla (om. Raita Lappalainen)

ILOMANTSI 6.1.2009

tuomari Paavo Mattila

Pennut
Ana PEK2
Remu PEK1 KP ROP
Urokset
Kolkon Jiäräpiä JUN ERI/1 PU3 VARASERT
Petäjikön Pluto AVO ERI/1 PU1 SERT ROP
Riki VAL ERI/1 PU2
Nartut
Petäjikön Keiju KÄY ERI/1 PN1 SERT VSP


Rop pentu Remu om. Katja ja Harri Piiroinen, Liperi

YLÖS