x

Päänäyttelyitä



Päänäyttely Harjavalta 17.6.2018

Tuomari Mari Lackman

Tulokset

DREEVERI
ROP & KÄY-ROP, BIS-1 Kelleskorpi Alpo
VSP & KÄY-VSP Track-Action Upsis
ALPPIENAJOKOIRA
ROP, BIS-2 Nygårds Brack Hercules
VSP Keithas Belladona Bagger



Katso tästä kaikki tulokset

Päänäyttely Mikkeli 16.7.2017

Tuomari Paavo Mattila

Tulokset

ROP & KÄY-ROP Kelleskorpi Alpo
VSP & KÄY-VSP Arosuon Ella




Katso tästä kaikki tulokset

Kuvat kaikista koirista löytyvät täältä.

Kesäpäivien yhteydessä järjestettiin MEJÄ-koe.

Täällä MEJÄ-tulokset

Päänäyttely Kuusamo 17.7.2016

Tuomari Håkan Hedekäll, Ruotsi

Tulokset

ROP Iines KÄYTTÖKOIRA ROP
VSP Kelleskorpi Alpo Käyttökoira VSP




Katso tästä kaikki tulokset

Päänäyttely Nurmes 19.7.2015

Tuomari Jari Fors

Tulokset

ROP Track-Action Upsis KÄYTTÖKOIRA ROP, BIS 1
VSP Rampe Käyttökoira VSP

Alppienajokoira

Mehtäapu Alfa ROP, BIS II



Katso tästä kaikki tulokset

Päänäyttely Kaavi 6.7.2014

Tuomari Hannu Talvi

Tulokset

ROP & BIS1 FI MVA Mäkilehdon Jermu
VSP FI MVA & KVA Drevmarkens Likka
BIS2 Alppienajokoira C.I.E POHJ & FI & DK & NO MVA FI JVA SE JVA MV-10 Diana Vom Gross-Ofen


Katso tästä kaikki tulokset

Päänäyttely Rovaniemi 14.7.2013

Tuomari Siv Bengtsson, Ruotsi ja Kauno Määttä

Tulokset

ROP Alppien ajokoira Stenhyttans G E Engla AVO ERI/1 SA PN1 SERT ROP BIS 2
ROP Dreeveri Stakkelias Krut VAL ERI/1 SA PU1 ROP BIS1
VSP Dreeveri Napun Pipsa AVO ERI/1 SA PN1 SERT VSP


BIS 1 Stakkelias Krut ja BIS 2 Stenhyttans G E Engla

Katso tästä kaikki tulokset

Mejä-tulokset

Päänäyttely Kauhajoki 29.7.2012

Tuomari Sakari Poti

Tulokset

Kuva Kirsi Hakoniemi
ROP Pohjanukon Tomi ERI 1 SA PU 1 SERT ROP
VSP Tolsebodas Obbie ERI 1 SA PN 1 VSP

Katso tästä kaikki tulokset

Päänäyttely Orivesi 7.8.2011

Tuomari Håkan Hedekäll, Ruotsi

Tulokset

ROP ja VSP

ROP Skogkallets Oskar
VSP Fairhill Manteli

Katso tästä kaikki tulokset

Päänäyttely Tammela 1.8.2010

Tuomari Juhani Lappi

Tulokset

ROP ja VSP

ROP Stakkelias Krut, om. Matti Saari, Pekkala
VSP Köykän Hilla, om. Raita Lappalainen ja Lasse Puurunen, Lapinlahti

Katso tästä kaikki tulokset

Päänäyttely Valkeala 2.8.2009

Tuomari Kirsi Nieminen

Kuvat Mira Holm

Tulokset

ROP ja VSP

ROP TRACK-ACTION GURDRUD, om. Anne Lehto, Kyrö
VSP PETÄJIKÖN PLUTO, om. Hanna Vierikko ja Aino-Kaisa Peippo, Simpele

Katso tästä kaikki tulokset

Päänäyttely Hailuoto 26.7.2008

Tuomari Kauno Määttä

Tulokset

ROP ja VSP

ROP Skogskallets Oskar, om. Olavi Nurmiranta
VSP Drevmarkens Danja, om. Olavi Nurmiranta

Katso tästä kaikki tulokset

Kesäpäivien yhteydessä järjestettiin MEJÄ-koe.
MEJÄ-mestari Siggevallens Bella, om. Kari Hyytiäinen, Oulainen

Täällä MEJÄ-tulokset

Päänäyttely Parkano 5.8.2007

Tuomari Pekka Teini

Tulokset

ROP ja VSP

ROP Drevmarkens Fanny, om. Olavi Nurmiranta
VSP Seljankan Pedro, om. Paavo Keränen

Katso tästä kaikki tulokset

Kesäpäivien yhteydessä järjestettiin MEJÄ-koe.
MEJÄ-mestari Track-Action Highvoltage, om. Riikka Lehto

Täällä MEJÄ-tulokset

Päänäyttely 2006 Juuka

Tuomari Lars West
Kuvat Minna Väisänen

Tulokset


Drevmarkens Danja PN1, Drevmarkens Fanny PN2 ja Drevdanes Bella PN3

ROP N. NL&FIN&KANS MVA DREVMARKENS DANJA FIN16973/98
om Nurmiranta Olavi, Palokka.

VSP jäi valitsematta. Katso tästä kaikki tulokset

50-v. juhlanäyttely Leppävirta 31.7.2005

Tuomari Esko Nummijärvi
Kuvat Jutta Ikonen

Tulokset


ROP Drevmarkens Danja ja VSP Seljankan Pedro

ROP N. NL&FIN&KANS MVA DREVMARKENS DANJA FIN16973/98
om Nurmiranta Olavi, Palokka.

VSP U. KANS&FIN&S&EST MVA V-01 SELJANKAN PEDRO FIN28889/00
om Paavo Keränen, Kouvola.

Katso tästä kaikki tulokset

Päänäyttely 2004 Kauhajoki

Tuomari Tapani Pukkila

Tulokset


ROP Drevmarkens Danja ja VSP Karioonhiiren Roope

ROP N. FIN MVA DREVMARKENS DANJA FIN16973/98
om Nurmiranta Olavi, Palokka.

VSP U. FIN MVA KARIOONHIIREN ROOPE 28889/00
om Tuomela Jussi & Karjalainen Mika, Perälä.

Katso tästä kaikki tulokset

Päänäyttely 2003 Piikkiö

Tuomari Juha Lehtinen

Tulokset


ROP Track-Action Certtu ja VSP Drevmarkens Gustav

ROP N. JWW-01 WJA-01 EUJW-01 LTV-03 WW-03 TRACK-ACTION CERTTU FIN38013/01 s 15.8.01
i Moskogens Sacko III e Mira
kasv Annekristiina Lehto Kyrö
om Rauno Raitanen & Anne Lehto, Kyrö.

VSP U. DREVMARKENS GUSTAV FIN22390/01 s 12.4.01
i Ödrevets Bill e Drevmarkens Ajja
kasv Olavi Nurmiranta, Palokka
om Hanna Lindfors, Jämsänkoski.

Katso tästä kaikki tulokset

Lounais-Suomen Dreeverikerho ry.n nettipäiväkirja SDJ:n päänäyttelystä 2003

Päänäyttely 2002 Forssa

Tuomari Aila Lehmussaari

Tulokset

LVV-97 BALTV-97 ESTV-98 MV-98 FIN MVA EST MVA V-98 KANS MVA LV MVA BALTV-00 EUV-00 PL&PZSG-00 V-00 PL MVA MV-01 PMV-01 S MVA PRT MVA V-01 Mira FIN28913/96A
i. Kotirinteen Jesse e. Missi
kasv. Reino Vuorinen
om. Anne Lehto ja Nina Laine, Kyrö
KÄY1 KÄK1 SA PN1 ROP

Track-Action Bjarne FIN10229/00
i. Tärpin Vili e. Mira
Kasv. Anne Lehto, Kyrö
om. Heikki Gottschalk, Turku
AVO1 AVK1 PU1 SERT VSP

Katso tästä kaikki tulokset

Päänäyttely 2001 Oulainen

Tuomari Hannu Talvi

Tulokset


VSP Jope, Tapani Hooli, Tornio ROP Pajulammen Licka, Minna Toivanen, Kulho

PAJULAMMEN LICKA FIN 34781/99 B S. 2.8.1999
i. Roy e. Fin Mva Ansa
kasv. Minna ja Reino Toivanen, Joensuu
om. Minna Toivanen, Kulho
NUO1 NUK1 SA PN1 SERT ROP

JOPE FIN 32186/97 S. 21.5.1997
i. Fin K&Mva Bessymax Erik e. Mehtäapu Anu
kasv. Tapani Hooli, Tornio
om. Tapani Hooli, Tornio
KÄY1 KÄK1 SA PU1 SERT VSP

Katso tästä kaikki tulokset

YLÖS