x

SM-kisoja



SM-2017 KUUSAMO 11.-12.11

Ylit. Eeva Hyytiäinen


M-17 Hunajan Ultra-Driven, ohjaaja Kimmo Keltamäki ja yt Eeva Hyytiäinen

2. Arosuon Elmeri, 1. Hunajan Ultra-Driven ja 3. Koosen Petro
Katso kuvat

1. M-17 HUNAJAN ULTRA-DRIVEN
om. Merja Keltamäki, Ii
95.00 + 91.53 = 186.53
2. AROSUON ELMERI
om. Heidi Lukin, Kuopio
94.28 + 64.28 = 158.56
3. KOOSEN PETRO
om. Ari Kemppainen, Hyrynsalmi
51.17 + 99.50 = 150.67
4. HULDREMARKAS BLACK VELVET
om. Pirita Hahtonen, Polvijärvi
99.05 + 50.55 = 149.60
5. KARIOONHIIREN KAJO
om. Aulis Laurila, Kurikka
70.55 + 74.79 = 145.34
6. HUNAJAN JOIKU
om. Merja Keltamäki, Ii
8.75 + 95.26 (KVA) = 104.01
7. ERÄKAVERI EK-JORE II
om. Jouko Jyrkönen, Helsinki
95.39 + 8.50 = 103.89
8. RICO
om. Teemu Virta, Tampere
8.00 + 77.21 = 85.21
9. ONNENHELMEN TILTU
om. Jouko Mustonen, Siilinjärvi
69.56 + 6.00 = 75.56
10. TESSALON LALA
om. Timo Alahäivälä, Sievi
5.50 + 66.39 = 71.89
11. MIKINNEVAN MAX
om. Timo Rintamäki, Lapua
7.75 + 27.50 = 35.25
12. SIIKON AFRODITE
om. Virpi Saari, Rovaniemi
7.50 + 8.00 = 15.50
13. KOOSEN RIITU
om. Tarmo Välimäki, Kokemäki
6.00 + luopui = 6.00

SM-2016 JUUKA 12.-13.11

Ylit. Teuvo Korkalainen


Kielon Anni 3. sija, Eräkaveri Ek-Jore II M-16, Arosuon Ali 2. sija
Katso kuvat

1. M-16 Eräkaveri Ek-Jore II
om. Jouko Jyrkönen, Helsinki
92.17 + 89.69 = 181.86
2. Arosuon Ali
om. Tapani Pulkkinen, Keitele
87.00 + 93.26 = 180.26
3. Kielon Anni
om. Mikko Särkelä, Kajaani
86.35 + 84.84 = 171.19
4. Hunajan Ultra-Driven
om. Merja Keltamäki, Ii
67.62 + 89.88 = 157.50
5. Rico
om. Teemu Virta, Tampere
79.46 + 75.61 = 155.97
6. Dredor Estelle
om. Marko Mustonen, Lappeenranta
59.77 + 84.33 = 144.10
7. Kolkon Kreisi
om. Jarmo Mörönen, Seinäjoki
59.88 + 80.83 = 140.71
8. Oskulan Unelma
om. Osmo Viitanen, Kontiolahti
69.51 + 67.93 = 137.44
9. Karioonhiiren Kajo
om. Aulis Laurila, Kurikka
71.89 + 25.84 = 97.73
10. Tulisydämen Anastasia
om. Anne SIlvennoinen, Liperi
8.13 + 84.82 = 92.95
11. Arosuon Elmeri
om. Heidi Lukin, Kuopio
65.15 + 23.91 = 89.06
12. Onnenhelmen Ukko
om. Timo Hottinen, Heinävesi
6.88 + 81.64 (KVA) = 88.52
13. Hermanni
om. Asko Vähäsarja, Raahe
6.25 + 74.17 = 80.42

Live-seurannat:

Live-seurantaa varten tarvitset toimivan internetyhteyden sekä Java-tuen. Ohjelma toimii nykyään vain Internet Explorer-selaimessa, joka löytyy esiasennettuna kaikista Windows-tietokoneista. Javan voit ladata ja asentaa koneellesi ilmaiseksi TÄÄLTÄ.
Lauantai
Sunnuntai


SM-2015 KAAVI 21.-22.11.

Ylit. Esa Mikkonen


Koosen Petro 2. sija Hunajan Ultra-Driven M-15 Tulisydämen Angelique 3 sija

  1. M-15 Hunajan Ultra-Driven
    om.Merja kurttila, Ii
    93,51 + 91,01 = 184,52
  2. Koosen Petro
    om. Ari Kemppainen, Hyrynsalmi
    84,61 + 97,13 = 181,74
  3. Tulisydämen Angelique
    Om. Katja ja Harri Piiroinen, Liperi
    79,67 + 91,70 = 171,37
  4. Arosuon Ellu
    om. Harri ja Katja Piiroinen, Liperi
    80,67 + 87,67 = 168,34
  5. Nousevan Auringon Alma
    om. Antti Davidila, Koivu
    70,90 + 87,78 = 158,68
  6. Piipanlauman Musu
    om. Samuli Komulainen, Rovaniemi
    84,88 + 69,25 = 154,13
  7. Karioonhiiren Kajo
    om. Aulis Laurila, Kurikka
    83,43 + 49,63 = 133,06
  8. Arosuon Atza
    om. Jouko Korhonen, Rautalampi
    51,73 + 68,36 = 120,09
  9. Siikon Xena
    om. Matti Saari, Pekkala
    26,83 + 82,33 = 109,16
  10. Tulisydämen Anastasia
    Anne Silvennoinen, Liperi
    25,75 + 62,66 = 88,41
  11. Ylin Raita
    om. Pentti Ylinen, Seinäjoki
    77,40 + sulj. = 77,40
  12. Hunajan Casanova
    Om. Ari Räisänen, Oulu
    luop. + 67,09 = 67,09
  13. Siikon Afrodite
    om. Virpi Saari, Pekkala
    sulj. + 64,78 = 64,78

Live-seurannat:

Live-seurantaa varten tarvitset toimivan internetyhteyden sekä Java-tuen. Ohjelma toimii nykyään vain Internet Explorer-selaimessa, joka löytyy esiasennettuna kaikista Windows-tietokoneista. Javan voit ladata ja asentaa koneellesi ilmaiseksi TÄÄLTÄ.
Lauantai
Sunnuntai



SM-2014 ROVANIEMI 15.-16.11.

ylit. Viitanen Osmo


Mestari 2014 Arosuon Ellu

  1. Arosuon Ellu
    om. Harri ja Katja Piiroinen, Liperi
    87,50 + 92,51 = 180,01
  2. Hunajan Ultra-Driven
    om.Merja kurttila, Ii
    80,42 + 98,01 = 178,43
  3. Koosen Petro
    om. Ari Kemppainen, Hyrynsalmi
    76,94 + 96,75 = 173,69
  4. Tessalon Lala
    om. Timo Alahäivälä, Markkula
    78,21 (Koirasta KVA) + 71,60 = 149,81
  5. Arosuon Atza
    om. Jouko Korhonen, Rautalampi
    22,46 + 85,10 = 107,56
  6. Siikon Afrodite
    om. Virpi Saari, Pekkala
    20,59 + 84,80 = 105,39 (Koirasta KVA)
  7. Piipanlauman Pipsa
    om. Virpi Saari, Pekkala
    7,63 + 81,08 = 88,71 (Koirasta KVA)
  8. Ylin Raita
    om. Pentti Ylinen, Seinäjoki
    67,09 + (Suljettu) = 67,09
  9. Karioonhiiren Kajo
    om. Aulis Laurila, Kurikka
    54,75 + 7 = 61,75
  10. Nousevan Auringon Alma
    om. Antti Davidila, Koivu
    5,50 + 26,63 = 29,13
  11. Siikon Juli
    om. Matti Saari, Pekkala
    8,00 + 20,21 = 28,21
  12. Jessica
    om. Jouko ja Sirkka Korhonen, Rautalampi
    22,75 + (Luopui) = 22,75
  13. Dredor Estelle
    om. Marko Mustonen, Lappeenranta
    (Suljettu) + 22,49 = 22,49




SM-2013 KAUHAJOKI 16.-17.11.2013

Ylit. Ojanpää Tero


Mestari 2013 Arosuon Atza
Katso kuvat

  1. M-13 FI M&KVA Arosuon Atza
    Jouko Korhonen, Rautalampi
    72,14 VOI 2 + 79,09 VOI 1 Yhteispisteet 151,23
  2. FI K&MVA Ylin Raita
    Pentti Ylinen, Seinäjoki
    65,55 VOI 2 + 83,82 VOI 1 Yhteispisteet 149,37
  3. FI M&KVA Nelli
    Veijo Koponen & Mia Räsänen, Liperi
    74,45 VOI 2 + 55,97 VOI 3 Yhteispisteet 130,42
  4. FIN M&KVA Karioonhiiren Miro
    Matti Valtonen, Kangasala
    50,57 VOI 3 + 76,97 VOI 1 Yhteispisteet 127,54
  5. FI KVA Karioonhiiren Kajo
    Aulis Laurila, Kurikka
    29,50 VOI 0 82,71 VOI 1 Yhteispisteet 112,21
  6. FI&SE&NO&POHJ KVA Rolle
    Matti Rajamäki, Kauhajoki
    75,11 VOI 1 23,00 VOI 0 Yhteispisteet 98,11
  7. FI KVA Terhometsän Babylon
    Terho Inkinen, Pyhäranta
    6,88 VOI 0 + 88,26 VOI 1 Yhteispisteet 95,14
  8. FI KVA Koosen Petro
    Ari Kemppainen, Hyrynsalmi
    7,50 VOI 0 + 83,61 VOI 1 Yhteispisteet 91,11
  9. M-12 FI KVA Rantapuron Roi
    Kai Sivén, Pukkila
    78,96 VOI 1 + 8,26 VOI 0 Yhteispisteet 87,22
  10. FI KVA Laitumen Rekku
    Kalevi Mäkelä, Kurikka
    62,52 VOI 2 + 9,50 VOI 0 Yhteispisteet 72,02
  11. FI KVA Tessu
    Harri Koski, Seinäjoki
    63,33 VOI 2 +6,50 VOI 0 Yhteispisteet 69,83
  12. FI KVA Tella
    Teuvo Toivonen, Seinäjoki
    48,55 VOI 3 + 5,63 VOI 0 Yhteispisteet 54,18
  13. FI M&KVA Ylin Niro
    Merja Talvitie, Seinäjoki
    23,76 VOI 0 + 8,25 VOI 0 Yhteispisteet 32,01




SM-2012 Inkoo 17.-18.11.2012

Yt. Jorma Rinne



Katso kuvat
Voittajakolmikkokuva Eeva Hyytiäinen, koirakuvat Riikka Alanne

  1. Rantapuron Roi FIN43602/06
    om. Kai Sivén, Pukkila
    63,82 VOI2 + 82,82 VOI1 yhteispisteet 146,64
  2. FI KVA Koosen Petro FI24041/10
    om Ari Kemppainen, Hyrynsalmi.
    47,12 VOI3 + 85,35 VOI1 yhteispisteet 132,47
  3. FI KVA Tella FI51278/09
    Om. Teuvo Toivonen, Seinäjoki.
    46,51 VOI3 + 61,30 VOI2 yhteispisteet 107,81
  4. FI KVA Ylin Raita FI28484/11
    Om. Pentti Ylinen, Seinäjoki.
    26,13 VOI0 + 74,22 VOI2 yhteispisteet 100,35
  5. FIN KVA&MVA NO KVA Drevmarkens Jimi FIN19841/04
    Om. Esa Manninen, Jämsä
    71,33 VOI2 + 8,38 VOI0 yhteispisteet 79,71
  6. FI KVA SE KVA Rolle FIN47927/07
    Om. Matti Rajamäki, Kauhajoki
    55,28 VOI3 + 23,63 VOI0 yhteispisteet 78,91
  7. Tessalon Kiti FIN31941/08
    Om. Jukka & Timo Alahäivälä, Sievi.
    20,97 VOI0 + 47,47 VOI3 yhteispisteet 68,44
  8. FIN KVA Hunajan Erä-Elli FIN12636/05
    Om Ari Tolvanen, Joensuu
    53,32 VOI3 + 5,38 VOI0 yhteispisteet 58,70
  9. FI MVA&FI KVASiikon WCindy FIN42240/06
    Om. Timo Vähäsarja, Arkkukari
    27.42 VOI0 + 27.17 VOI0 yhteispisteet 54,59
  10. FI MVA FI KVA Arosuon Ali FIN32481/07
    Om. Tapani Pulkkinen, Keitele
    20,09 VOI0 + 21,33 VOI0 yhteispisteet 41,42
  11. FI MVA FI KVA Havukon Valtti FIN36288/06
    Om. Tarmo Välimäki, Ulvila
    31 VOI0 + - loukkaantui supin puremasta lauantaina yhteispisteet 31
  12. FIN MVA FI KVA Drevmarkens Likka FIN32544/06
    Om. Pohjanoksa Henna ja Seppo, Karhunkylä
    5 VOI0 + 23,33 VOI0 yhteispisteet 28,83




SM-2011 12.-13.11.2011 Kangasala

Yt.Matti Kare


Katso kuvat


  1. M-11 M-10 M-07 FIN&SE&NO&POHJ KVA FIN&SE MVA Hunajan Erä-Kaveri
    Virpi Saari, Rovaniemi
    89,73 +85,53= 175,26
  2. FIN&NO KVA FIN MVA Drevmarkens Jimi
    Esa Manninen, Jämsä
    89,20+64,15=153,35
  3. FI KVA Rolle
    Matti Rajamäki, Kauhajoki
    91,93+26,42=118,35
  4. FIN K&MVA Karioonhiiren Miro
    Matti Valtonen, Kangasala
    69,81+25,51=95,32
  5. FI M&KVA Norokorven Nelli
    Veli-Matti Hynynen, Lapinlahti
    87,48+7,63=95,11
  6. FI M&KVA Jessica
    Jouko&Sirkka Korhonen, Rautalampi
    68,43+23,68=92,11
  7. FI KVA Vicktoria
    Ari Taskinen, Mikkeli
    24,38+66,36=90,74
  8. Tella
    Teuvo Toivonen, Seinäjoki
    26,51+57,90=84,41
  9. FI M&KVA SE M&KVA V-06 Skogskallets Oskar
    Erkki Nurmiranta, Orivesi as
    56,85+27,10=83,95
  10. FI KVA Papinpuron Loyd
    Tom Vehkoja, Närpiö
    8,25+28,18=36,43
  11. FI K&MVA Arosuon Atza Jouko Korhonen, Rautalampi
    27,34+8,50=35,84
  12. FI KVA Matverin Ootappa
    Tapio & Krista Jääskelä, Oulainen
    7,13+20,68=27,81
  13. FIN K&MVA SE M&KVA FI KVA-K Ylin Jonttu
    Pentti Ylinen, Seinäjoki
    21,30+luopui=21.30




SM-2010 MIKKELI 20.-21.11.2010

Yt. Esa Niemi


M-10 Hunajan Erä-Kaveri om. Virpi Saari, Yt. Esa Niemi

Katso kuvat


  1. M-10 M-07 FIN&SE&NO& POHJ KVA FI&SE MVA Hunajan Erä-Kaveri
    Virpi Saari, Rovaniemi
    91,69+88,94=180,63
  2. M-09 FIN&SE KVA FIN MVA Takita
    Merja Kurttila, Ii
    90,17+74,31=164,48
  3. FIN MVA Jojo
    Kari Pasanen, Uusikaarlepyy
    71,87+92,00=163,87
  4. FIN KVA Rolle
    Matti Rajamäki, Kauhajoki
    81,93+80,94=162,87
  5. FIN&NO KVA FIN MVA Drevmarkens Jimi
    Esa Manninen, Jämsä
    88,03+73,25=161,28
  6. FIN M&KVA Arosuon Ali
    Tapani Pulkkinen, Keitele
    79,57+56,29=135,86
  7. Petäjikön Jeri
    Tarmo Jyrkönen, Helsinki
    74,03+22,27=96,30
  8. FI KVA Siikon Sipe
    Hannu Mustonen, Rovaniemi
    90,85+4,88=95,73
  9. FI KVA Slagstigens Nätti
    Pentti Ylinen, Seinäjoki
    4,13+84,13=88,26
  10. FIN K&MVA Arosuon Atza
    Jouko Korhonen, Rautalampi
    76,71+9,25=85,96
  11. FIN M&KVA Karioonhiiren Miro
    Matti Valtonen, Kangasala
    20,25+57,90=78,15
  12. FIN KVA Ronja
    Raija Heiskanen&Jenni Miettinen, Kaavi
    63,88+suljettu=63,88
  13. FIN K&MVA Jessica
    Jouko & Sirkka Korhonen, Rautalampi
    20,00+luopui=20,00





SM-2009 OULAINEN 14.-15.11.2009

yt. Matti Jaakola


M-09 Takita, omistaja Merja Kurttila ja ylituomari Matti Jaakola

Katso kuvat


  1. M-09 FIN KVA FIN MVA Takita
    om. Merja Kurttila, Ii
    82.19+89.76 yht. 171.95
  2. FIN KVA FIN MVA Karioonhiiren Miro
    om. Matti Valtonen, Kangasala
    79.23+89.10 yht. 168.33
  3. FIN KVA FIN MVA SE MVA SE KVA Ylin Jonttu
    om. Pentti Ylinen, Seinäjoki
    80.31+87.45 yht. 167.76
  4. FIN MVA Jessica
    om. Jouko & Sirkka Korhonen, Rautalampi
    88.86+65.99 yht. 154.85
  5. FI KVA Arosuon Atza
    om. Jouko Korhonen, Rautalampi
    75.19+77.05 yht. 152.24
  6. M-07 FIN KVA FIN MVA SE KVA Hunajan Erä-Kaveri
    om. Virpi Yypänaho, Rovaniemi
    68.44+74.45 yht. 142.89
  7. FIN KVA FI MVA Koosen Emmi
    om. Tarmo Välimäki, Ulvila
    59.01+70.71 yht. 129.72
  8. FI KVA Siikon Sipe
    om. Hannu Mustonen, Rovaniemi
    25.42+95.89 yht. 121.31
  9. FIN MVA FI KVA V-06 Skogskallets Oskar
    om. Olavi Nurmiranta, Jyväskylä
    59.94+57.75 yht. 117.69
  10. FI KVA Helmi
    om. Tapani Paganus, Seinäjoki
    76.20+6.75 yht. 82.95
  11. FI KVA Verneri
    om. Eija Lappalainen, Lapinlahti
    55.02+24.38 yht. 79.40
  12. FIN KVA FIN MVA Drevmarkens Jimi
    om. Esa Manninen, Jämsä
    65.95+7.25 yht. 73.20
  13. M-08 FI KVA FI MVA Black Happies Fiksu
    om. Jyrki Ryhänen, Kortesjärvi
    64.63+-(luopui) yht. 64.63




SM-2008 KOKEMÄKI 15.-16.11.2008

yt. Jukka Viherlaakso


Yt, M-08 Black Happies Fiksu ja omistaja Jyrki Ryhänen

Katso kuvat


1. M-08 FIN M&KVA BLACK HAPPIES FIKSU
LA 58,50+28,50 VOI 1 87,00 sijoitus 1.
SU 51,28+27,88 VOI 1 79,16 sijoitus 2.
yhteispisteet 166,16

2. FIN K&MVA DREVMARKENS JIMI
LA 0,00+9,50 VOI 0 9,50 sijoitus 11.
SU 55,97+29,38 VOI 1 85,35 sijoitus 1.
yhteispisteet 94,85

3. M-07 FIN K&MVA HUNAJAN ERÄ-KAVERI
LA 47,31+28,25 VOI 1 75,56 sijoitus 3.
SU 0,00+9,25 VOI 0 9,25 sijoitus 5.
yhteispisteet 84,81

4. FIN&N KVA YLÄAHON MURRE
LA 55,25+26,98 VOI 1 82,23 sijoitus 2.
SU LUOPUI -
yhteispisteet 82,23

5. FIN KVA YLIN ASSI
LA 48,39+25,00 VOI 2 73,39 sijoitus 4.
SU 0,00+7,38 VOI 0 7,38 sijoitus 9.
yhteispisteet 80,77

6. FIN K&MVA JR
LA 0+8,25 VOI 0 8,25 sijoitus 13.
SU 42,6124,97 VOI 2 67,58 sijoitus 3.
yhteispisteet 75,83

7. FIN K&MVA KÖYKÄN AINA
LA 38,64+25,25 VOI 2 63,89 sijoitus 5.
SU 0,00+7,38 VOI 0 7,38 sijoitus 9.
yhteispisteet 71,27

8. FIN KVA NOROKORVEN NASKA
LA 32,14+26,00 VOI 3 58,14 sijoitus 6.
SU 0,00+6,00 VOI 0 6,00 sijoitus 11.
yhteispisteet 64,14

9. FIN KVA KOOSEN EMMI
LA 0,00+24,67 VOI 0 24,67 sijoitus 7.
SU 0,00+10,50 VOI 0 10,50 sijoitus 4.
yhteispisteet 35,17

10. JUHOLAN FIIA
LA 0,00+22,34 VOI 0 22,34 sijoitus 9.
SU 0,00+9,00 VOI 0 9,00 sijoitus 6.
yhteispisteet 31,34

11. FIN MVA V-06 SKOGSKALLETS OSCAR
LA 0,00+22,25 VOI 0 22,25 sijoitus 10.
SU 0,00+8,00 VOI 0 8,00 sijoitus 7.
yhteispisteet 30,25

12. FIN KVA FIN&S MVA YLIN JONTTU
LA 0,00+24,50 VOI 0 24,50 sijoitus 8.
SU LUOPUI -
yhteispisteet 24,50

13. FIN MVA SOTKARINTEEN TIUHA
LA 0,00+8,26 VOI 0 8,26 sijoitus 12.
SU 0,00+8,00 VOI 0 8,00 sijoitus 7.
yhteispisteet 16,26





SM-2007 17.-18.11.2007 JUUKA

yt. Antti Saari


M-07 Hunajan Erä-Kaveri, om. Virpi Yypänaho ja yt. Antti Saari

Katso kaikki kuvat


1. M-07 FIN K&MVA Hunajan Erä-Kaveri
om. Virpi Yypänaho, Oulainen
la ajot 120 + 18 pisteet 49,83+27,27 kokonaispisteet 77,10 VOI 1 sijoitus 2.
su ajot 42+120 pisteet 58,50+29,77 kokonaispisteet 88,27 VOI 1 sijoitus 2.
yhteispisteet 165,37

2. FIN K&MVA Ylin Jonttu
om. Pentti Ylinen, Seinäjoki
la ajot 100 + 21 pisteet 43,68+23,76 kokonaispisteet 67,44 VOI 2 sijoitus 4.
su ajot 111 + 60 pisteet 61,75+31,00 koknaispisteet 92,75 VOI 1 sijoitus 1.
yhteispisteet 160,19

3. M-06 M-05 FIN&N KVA FIN&KANS MVA Reko
om. Ismo Putkonen, Rantasalmi
la ajot 33 + 100 pisteet 48,03+26,26 kokonaispisteet 74,29 VOI 2 sijoitus 3.
su ajot 40 + 104 pisteet 52,00+27,13 kokonaispisteet 79,13 VOI 1 sijoitus 5.
yhteispisteet 153,42

4. FIN&N KVA Yläahon Murre
om. Matti Karppinen, Kajaani
la ajot 60 + 98 pisteet 57,06+30,00 kokonaispisteet 87,06 VOI 1 sijoitus 1.
su ajot 26 + 0 + 80 pisteet 38,28+21,62 kokonaispisteet 59,90 VOI 3 sijoitus 9.
yhteispisteet 146,96

5. FIN K&MVA Drevmarkens Jimi
om. Esa Manninen, Jämsä
la ajot 0 + 102 + 0 pisteet 36,83+22,71 kokonaispisteet 59,54 VOI 3 sijoitus 6.
su ajot 50 + 60 pisteet 39,72+29,88 kokonaispisteet 69,60 VOI 2 sijoitus 6.
yhteispisteet 129,14

6. FIN KVA Ylin Assi
om. Henri Talvitie, Seinäjoki
la ajot 62 + 0 + 48 pisteet 39,72+25,71 kokonaispisteet 65,43 VOI 2 sijoitus 5.
su ajot 54 + 31 pisteet 30,69+27,55 kokonaispisteet 58,24 VOI 3 sijoitus 10.
yhteispisteet 123,67

7. FIN K&MVA Köykän Aina
om. Unto Lammi, Parkano
la ajot 22 + 0 + 42 pisteet 23,11+24,24 kokonaispisteet 47,35 VOI 3 sijoitus 7.
su ajot 36 + 93 pisteet 46,58+19,39 kokonaispisteet 65,97 VOI 2 sijoitus 7.
yhteispisteet 113,32

8. Hunajan Erä-Elli -> FIN KVA
om. Ari Tolvanen, Joensuu
la ajot 32 + 8 pisteet 0,00+23,13 kokonaispisteet 23,13 VOI 0 sijoitus 10.
su ajot 34 + 108 pisteet 51,28+29,26 kokonaispisteet 80,54 VOI 1 sijoitus 3.
yhteispisteet 103,67

9. FIN MVA Black Happies Cemma
Raimo Torvela, Simo
la ajot 0 + 39 + 0 pisteet 0,00+26,42 kokonaispisteet 26,42 VOI 0 sijoitus 8.
su ajot 73 + 31 pisteet 37,56+26,25 kokonaispisteet 63,81 VOI 2 sijoitus 8. yhteispisteet 90,23

10. FIN KVA Oskulan Hytky
om. Osmo Viitanen, Kontiolahti
la ajot 0 + 0 suljettu sijoitus 12.
su ajot 104 + 0 + 44 pisteet 53,44+26,20 kokonaispisteet 79,64 VOI 1 sijoitus 4.
yhteispisteet 79,64

11. FIN KVA Ronja
om. Raija Heiskanen & Jenni Miettinen, Kaavi
la ajot 0 + 40 + 0 pisteet 0,00+25,75 kokonaispisteet 25,75 VOI 0 sijoitus 9.
su ajot 0 + 0 pisteet 0,00+6,88 kokonaispisteet 6,88 VOI 0 sijoitus 11.
yhteispisteet 32,63

12. FIN K&MVA Ysi-Ysin Taika
om. Aarno Saarinen, Mänttä
la ajot 14 + 19 pisteet 0,00+22,50 kokonaispisteet 22,50 VOI 0 sijoitus 11.
su ajot 0 luopui sijoitus 12.
yhteispisteet 22,50

13. FIN K&MVA Kettusampan Eve
om. Pentti Harju, Tampere
la ajot 0 suljettu sijoitus 13.
su ajot 0 suljettu sijoitus 13.







SM-2006 18.-19.11.2006 JUANKOSKI

yt Mauri Impola


M-06 Reko, om. Ismo Putkonen

lauantai: jäätävä vesisade, -1 -> + 1, lunta 10 cm, tuuleton
sunnuntai: vesisade, + 3, heikko tuuli, lunta n. 10 cm

1. M-06 M-05 XXX Kans Mva Reko
om Ismo Putkonen, Rantasalmi
91,53 + 94,00 = 185,53

2. XXX Yläahon Essi
om Pauli Turunen, Varkaus
81,14 + 89,07 = 170,21

3. XX Yläahon Minttu,
om Toivo Rouvinen, Kitee
78,44 + 86,00 = 164,44

4. XX Oskulan Jebutse,
om Erkki Saarimaa, Juuka
85,55 + 75,16 = 160,71

5. XXX Koivumetsän Tassu,
om Terho Kauppi, Kalajoki
70,74 + 89,09 = 159,83

6. XXX Takita,
om Merja Kurttila, Ii
82,76 + 53,41 = 136,17

7. XXX Ylin Jonttu,
om Pentti Ylinen, Peräseinäjoki
71,25 + 62,45 = 133,70

8. Ylin Assi,
om Henri Talvitie, Peräseinäjoki
56,69 + 71,34 = 128,03

9. XXX Oskulan Kata,
om Osmo Viitanen, Kontiolahti
63,88 + 48,65 = 112,53

10. XX Ronja,
om Raija Heiskanen & Jenni Miettinen, Kaavi
59,39 + 23,83 = 83,22

11. XX Drevmarkens Essi,
om Pertti Perälä, Tampere
74,86 + VOI - = 74,86

12. XX Yläahon Murre,
om Matti Karppinen, Kajaani
71,81 + VOI - = 71,81

13. XXX Kettusampan Eve,
om Pentti Harju, Tampere
VOI - + 62,82 = 62,82





SM-2005 KAUHAJOKI 19. - 20.11. 2005

Ylituomari Jyrki Vierula.


M-05 Reko, om. Ismo Putkonen (oik.) ja yt. Jyrki Vierula


Keskellä M-05 Reko vas. 2. Tax Box Humupoika ja oik. 3. Yläahon Murre

Kuvat Teija Multaniemi

Videonäyte Rekon lauantain suorituksesta. (koko 2.84 Mt)

Tulokset (Koira, omistaja, kotipaikka, Ajot la, pisteet, Ajot su, pisteet, yhteispisteet)

1. u. XXX KANS MVA Reko FIN33637/00B
Om. Ismo Putkonen, Kolkontaipale
48 + 105 85.38 p. VOI 1
60 + 65 69.65 p. VOI 2
155.03 p.

2. u. XXX M-03 Tax Box Humupoika FIN18713/00C
Om. Veikko Laurila, Hyvinkää
113 + 28 74.56 p. VOI 2
120 + 0 + 29 79.99 p. VOI 1
154.55 p.

3. u. XX Yläahon Murre FIN15734/00
Om. Matti Karppinen, Kajaani
52 + 0 + 53 57.55 p. VOI 3
105 + 50 86.36 p. VOI 1
143.91 p.

4. n. XXX Yläahon Essi FIN14127/99C
Om. Pauli Turunen, Keitele
46 + 0 + 37 56.77 p. VOI 3
0 + 90 + 60 82.93 p. VOI 1
139.70 p.

5. n. XX Siikon Penni FIN13968/00
Om. Jouko Helakorpi, Rovaniemen mlk
71 + 0 + 0 50.31 p. VOI 3
24 + 120 80.63 p. VOI 1
130.94 p.

6. u. XXX Ajopassi Viki FIN20641/99A
Om. Lauri Mäkelä, Ikaalinen
120 + 0 + 0 69.33 p. VOI 2
47 + 9 28.00 p. VOI 0
97.33 p.

7. u. XX Ylin Jonttu FIN12652/02
Om. Pentti Ylinen, Seinäjoki
0 + 0 9.50 p. VOI 0
107 + 0 + 60 86.94 p. VOI 1
96.44 p.

8. n. X Köykän Aina FIN32072/00
Om. Unto Lammi, Parkano
90 + 54 75.03 p. VOI 1
0 + 56 + 0 VOI -
75.03 p.

9. n. XX Black Happies Alli FIN13776/03
Om. Jyrki Ryhänen, Kortesjärvi
38 + 0 + 73 62.46 p. VOI 2
0 + 0 7.88 p. VOI 0
70.34 p.

10. n. XX Drevmarkens Essi FIN27135/99
Om. Pentti Perälä,
Tampere 60 + 47 63.40 p. VOI 2
55 + 0 VOI -
63.40 p.

11. u. XX M-04 Eräkaveri Jore FIN19642/98
Om. Jouko Jyrkönen, Helsinki
60 + 0 + 51 62.50 p. VOI 2
0 + 33 + 0 VOI -
62.50 p.

12. u. XXX Tax Box Centti FIN13925/98C
Om. Mika & Jani Mikkonen, Kontiolahti
0 + 0 6.00 p. VOI 0
0 + 0 8.00 p. VOI 0
14.00 p.

13. n. Ronja FIN21712/02
Om. Raija Heiskanen & Jenni Miettinen, Kaavi
67 VOI -
0 + 0 6.13 p. VOI 0
6.13 p.





SM-2004 PIIKKIÖ 27. - 28.11. 2004

Ylituomari Lasse Mäenpää.

M-04 Eräkaveri Jore

Tulokset (Koira, omistaja, kotipaikka, la ajot, ajopisteet, ominaisuuspisteet, yhteispisteet, tulos, sija, su ajot, ajopisteet, ominaisuuspisteet, yhteispisteet, tulos, sija, kokonaispisteet)

1. KVA Eräkaveri Jore
Jouko Jyrkönen, Helsinki
103 + 60 58,86 28,52 87,38 VOI 1 1
63 + 18 29,25 27,14 56,39 VOI 3 4
143,77

2. KVA Terhometsän Baby
Terho Inkinen, Pyhäranta
94 + 0 + 0 33,94 18,68 52,62 VOI 3 5
97 + 0 + 0 35,03 22,59 57,62 VOI 3 3
110,24

3. MVA Köykän Aina
Unto Lammi, Parkano
0 + 33 + 37 25,28 18,77 44,05 VOI 0 8
31 + 58 32,14 26,76 58,90 VOI 3 2
102,95

4. M-03 K&MVA Tax Box Humupoika
Veikko Laurila, Hyvinkää
45 + 0 + 120 59,58 21,40 80,98 VOI 1 3
38 + 0 + 7 0,00 19,99 19,99 VOI 0 8
100,97

5. Rantapuron Saku
Teuvo Mäki-Nevala, Mäntsälä
85 + 0 + 0 30,69 21,84 52,53 VOI 3 6
0 + 60 + 0 21,67 24,59 46,26 VOI 3 6
98,79

6. K&MVA Koosen Alma
Tarmo Välimäki, Ulvila
120 + 0 + 38 57,06 26,52 83,58 VOI 1 2
0 + 0 0,00 7,75 7,75 VOI 0 9
91,33

7. KVA Tax Box Eve
Juhani Suortti, Hamina
10 + 0 - - - suljettu 12
120 + 29 53,81 30,39 84,20 VOI 1 1
84,20

8. K&MVA Pyssyvuoren Alma
Aki & Sami Varjus, Juva
52 + 0 + 0 0,00 25,50 25,50 VOI 0 10
73 26,36 25,25 51,61 VOI 3 5
77,11

9. MVA Aili
Mika & Matti Haklin, Salo
40 + 29 24,92 26,14 51,06 VOI 3 7
0 + 46 + 0 0,00 20,97 20,97 VOI 0 7
72,03 10. KVA Kettusampan Eve
Pentti Harju, Tampere
65 + 49 41,17 24,65 65,82 VOI 2 4
0 + 0 0,00 5,75 5,75 VOI 0 10
71,57

11. KVA Oskulan Riemu
Osmo Viitanen, Kontiolahti
60 + 0 + 0 21,67 21,67 43,34 VOI 0 9
18 + 0 - - - luopui 12
43,34

12. Vilunvainun Sanni
Jouni Pekkala, Vehmaa
20 + 6 0,00 15,52 15,52 VOI 0 11
31 + 0 - - - luopui 11
15,52

13. KVA Lola
Hilkka Koskinen, Rusko
0 + 4 - - - suljettu 13
0 - - - luopui 13 -





SM-2003 SAMMATTI 22. - 23.11.2003

Järj. Suomen Dreeverijärjestö, Helsingin Kennelkerho ja Uudenmaan Dreeverikerho. Ylituomari Jyrki Värekoski.


Keskellä M-03 XXX Tax Box Humupoika vas. SM-3. XXX Pyssyvuoren Alma ja oik. SM-2. XX Millaroosa

Tulokset (Koira, omistaja, kotipaikka, Ajot la, Ajot su, Yhteispisteet)

1. u. XXX Tax Box Humupoika FIN18713/00C
om. Veikko Laurila, Hyvinkää
115 + 0 + 60 = 175 min. 89.00 p. VOI 1
120 + 60 = 180 min. 93.13 VOI 1
182.13 p.

2. n. XX Millaroosa FIN23414/99
om. Ari Tolvanen, Joensuu
60 + 0 + 49 = 109 min. 62.70 p. VOI 2
4 + 120 = 124 min. 69.54 p. VOI 2
132.24 p.

3. n. XXX Pyssyvuoren Alma FIN25970/96B
om. Aki & Sami Varjus, Koikkala
60 + 51 = 111 min. 66.83 p. VOI 2
98 + 0 + 0 = 98 min. 61.73 p. VOI 2
128.56 p.

4. n. XXX Rantapuron Teri FIN40408/96
om. Timo Vuorenpää, Jokimaa

0 + 120 + 0 = 120 min. 64.33 p. VOI 2
43 + 20 = 63 min. 46.64 p. VOI 3
110.97 p.

5. n. XX Oskulan Sanna FIN40064/97B
om. Esko Immonen, Kaatamo
25 + 0 +23 = 48 min. 21.34 p. VOI 0
110 + 0 +47 = 157 min. 81.55 p. VOI 1
102.89 p.

6. u. XXX Juuso FIN14313/98
om. Jouko Alahäivälä, Ylivieska
0 + 0 8.38 p. VOI 0
43 + 73 = 116 min. 68.65 p. VOI 2
77.03 p.

7. u. Eräkaveri Jore FIN19642/98
om. Jouko Jyrkönen, Helsinki
13 + 0 + 0= 13 min. 20.83 p. VOI 0
85 + 0 + 0 = 85 min. 54.44 p. VOI 3
75.27 p.

8. n. Siru FIN22987/00
om. Asko Koskiaho, Peräseinäjoki
0 + 0 5,75 p. VOI 0
55 + 49 = 104 min. 64.07 p. VOI 2
69.82 p.

9. n. XX Yläahon Minttu FIN15732/00
om. Toivo Rouvinen, Kitee
19 + 0 + 69 = 88 min. 56.21 p. VOI 3
0 + 0 7.75 p. VOI 0
63.96 p.

10. u. M- 02 M-01 M-99 XXX Tärpin Peni SF12222/93A
om. Matti Mikkanen, Kaavi
17 + 0 + 0 = 17 min. 25.84 p. VOI 0
VOI - (luopui)
25.84 p.

11. u. Rantapuron Saku FIN36013/98
om. Teuvo Mäki-Nevala, Mäntsälä
19 + 24 = 43 min. 23.89 p. VOI 0
VOI - (suljettu peuranajon takia)
23.89 p.

12. n. Ylin Silvia FIN27054/00
om. Pentti Ylinen, Peräseinäjoki
VOI - (luopui)
0 + 0 6.75 p. VOI 0
6.75 p.

13. u. XXX Aku FIN31440/98C
om. Väinö Ranta, Noormarkku
VOI - (suljettu peuranajon takia)
luopui ennen kokeen alkua





SM 2002 23.-24.11. OULAINEN

Järj. Suomen Dreeverijärjestö ja Pohjois-Pohjanmaan Dreeverikerho ry.
Ylituomari Stig Sundman.


Mestari Tärpin Peni. Vas. kasvattaja Mauri Impola, kesk. omistaja Matti Mikkanen ja oik. Jouni Ryyti

  1. M-01 M-99 XXX Tärpin Peni SF12222/93A,
    om. Matti Mikkanen, Kaavi
    90,52+94,33 = 184,85
  2. XX Papinpuron Roosa FIN15625/97A,
    om. Mika Karjalainen, Outokumpu
    89,48+93,51= 182,99
  3. Tax Box Eve FIN 17234/99,
    om. Juhani Suortti, Summa
    89,22+80,58 = 169,80
  4. XX Oskulan Riemu FIN 42549/95C,
    om. Osmo Viitanen, Katajaranta
    88,56+74,70=163,26
  5. XXX Tax Box Elmeri FIN 17231/99,
    om. Jouko Saastamoinen, Rovaniemi
    61,55+91,41=152,96
  6. XX Ajokikan Kipinä SF 24044/94U,
    om. Tapio Tammela, Räyrinki
    73,28+74,37=147,65
  7. XXX V-99 Jänishovin Missu FIN 22738/97,
    om. Veli-Matti Hynynen, Paloinen
    61,38+85,74=147,12
  8. XXX Ajokikan Kaunotar SF 24043/94U,
    om. Esko Männikkö, Veteli
    91,09+54,97=146,06
  9. XX Juholan Reksi FIN 18106/97B,
    om. Niko ja Suvi Oinonen, Joensuu
    87,50+56,00=143,50
  10. XX Ylin Siri FIN 31650/98,
    om. Pentti Ylinen, Peräseinäjoki
    74,75+61,91=136,66
  11. Jänishovin Tommi FIN 34918/00,
    om. Maiju Kuusisaari, Lapua
    66,17+7,00=73,17
  12. XXX Tax Box Castro FIN 13927/98,
    om. Pekka Kalander, Tornio
    8,51+54,62=63,13
  13. XXX Yläahon Essi FIN 14127/99C,
    om. Pauli Turunen, Varkaus
    52,48+8,50=60,98





SM 2001

1.M-99 XXX Tärpin Peni186,65Matti Mikkanen, Kaavi
2.XX Terhometsän Jesperi180,13Suvi Inkinen, Reila
3.XX SKVA Oskulan Riemu175,57Osmo Viitanen, Katajaranta
4.XX Metsälaakson Raju173,66Petri Käpyaho, Alajärvi
5.X Yläahon Milla170,22Erkki Varis, Tuusmäki
6.XXX Oskulan Pörö166,52Kimmo korhonen, Viinijärvi
7.XXX Jeni164,58Arto ja Petri Koskela, Lahti
8.XX Tax Box Elmeri164,22Jouko Saastamoinen, Rovaniemi
9.XXX Tax Box Centti 163,08Seppo Ilvonen, Puhos
10.M-00 XX Veera153,16Hilkka Koskinen, Rusko
11.X Rantapuron Teri145,08Timo Vuorenpää, Jokimaa
12.Kettusampan Eve22,25Pentti Harju, Tampere
13.XXX TiinuRauno Miettinen, Vantaa

SM 2000

1. XX Veera158,76Hilkka Koskinen, Rusko
2.XX Tessi149,53Aarno Saarinen, Jämsä
3. M-97 XX Yläahon Elli123,40Erkki Varis, Tuusmäki
4.XXX Julperin Emmi109,00Paavo Grönfors, Tampere
5.M-99 XXX Tärpin Peni102,52Matti Mikkanen, Kaavi
6.XX Sotkanrinteen Salla78,78Jari ja Jani Saarela, Norinkylä
7.XX Oskulan Riemu69,84Osmo Viitanen, Katajaranta
8.XX Julperin Alina65,33Matti Valtonen, Kangasala
9.XXX Tärpin Jami43,51Matti Kukkonen, Kajaani
10. XXX Oskulan Pörö36,33Kimmo Keronen ja Veli Kinnunen, Ryykkälä
11.XX Haun Aku35,41Rauno Vähäkoski, Koura
12.XX Juholan Reksi25,75Niko ja Suvi Oinonen, Joensuu
13.XXX Tiinu19,00Rauno Miettinen, Vantaa

SM 1999

1. SF K&MVA TÄRPIN PENI 165,38 om. Matti Mikkanen, Kaavi
2. FIN KVA JULPERIN ALINA SF00516/93 156,64 om. Matti Valtonen
3. FIN KVA HAUN AKU 147,97 om. Rauno Vähäkoski, Koura
4. FIN M&KVA RUNOKAIMAN RÖSSI SF16245/92B 110,37 om. Jouni Ryyti
5. FIN K&MVA SIIKON KATA FIN27935/95 93,47 om. Ilari Kalander
6. FINM&KVA PMV-97 TÄRPIN LOLA SF12219/93 87,33 om. Matti Jaakola, Ylivieska
7. SF M&KVA RUNOKAIMAN KIKKA SF17299/91C 7,88 om. Esko Männikkö, Veteli
TÄRPIN JAMI luopui om. Matti Kukkonen
SF K&MVA RUNOKAIMAN TYTTI SF16247/92A luopui om. Heikki Peippo
FIN KVA OSKULAN RIEMU FIN42549/95C luopui om. Osmo Viitanen

SM 1998

1. SF M&KVA RUNOKAIMAN KIKKA SF17299/91C 159,44 om. Esko Männikkö, Veteli
2. SF KVA PAJUPELLON JURI 154,03 om. Ilpo Purhonen, Juva
3. SF KVA MEHTÄAPU JAKT 147,20 om. Eero Haapajoki, Kempele
4. SF K&MVA TÄRPIN PENI 137,25 om. Matti Mikkanen, Kaavi
5. FIN KVA HAUN AKU 136,14 Rauno Vähäkoski, Koura
6. SF M&KVA RITA 132,00 Jouni Lipponen, Kaavi
7. S&KANS KVA SF M&KVA MIILUKANKAAN PEPI 123,88 Erkki Nurmiranta, Seinäjoki
8. FIN KVA M-97 YLÄAHON ELLI SF28669/94UB 123,42 Erkki Varis, Tuusmäki
9. SF M&KVA TÄRPIN PIMI 118,41 Mauri Impola, Oulu
10. FIN KVA KANKAANPIRTIN ANSA SF10746/94U 107,04 Esa Mikkonen, Kontiolahti
11. SF M&KVA ESTV-93 KANS&EST MVA N KVA KETTUSAMPAN JENNI-JULIA 45,63 Sanna Kuusisaari, Lapua
12. FIN M&KVA JENI 27,50 Arto & Petri Koskela, Lahti
13. FINM&KVA PMV-97 TÄRPIN LOLA SF12219/93 6,50 Valto Vanttaja, Haukipudas

SM 1997

1. FIN KVA M-97 YLÄAHON ELLI SF28669/94UB 122,36 om. Erkki Varis, Tuusmäki
2. FINM&KVA PMV-97 TÄRPIN LOLA SF12219/93 113,55 om. Valto Vanttaja, Haukipudas
3. FIN K&MVA BESSYMAX FANNY SF31288/90 92,71 om. Ari Metsäpelto, Lapua
4. SF KVA JULPERIN ASSI SF00514/93 88,25 om. Markku Kiviharju, Hyllykallio
5. SF M&KVA YLIN EMMA SF11388/92 49,14 om. Hannu Honkamäki, Kodisjoki
6. FIN KVA JULPERIN ALINA SF00516/93 41,30 om. Matti Valtonen, Kangasala
7. FIN KVA KANKAANPIRTIN ANSA SF10746/94U 34,47 om. Esa Mikkonen, Kontiolahti
8. SF M&KVA RUNOKAIMAN KIKKA SF17299/91C 29,50 om. Esko Männikkö, Veteli
9. FIN M&KVA RUNOKAIMAN RÖSSI SF16245/92B 20,17 om. Jouni Ryyti, Haapavesi
10. FIN K&MVA JUHOLAN ROCKY SF22748/89 16,50 om. Matti Jaakola, Ylivieska
11. FIN KVA YLIN EVELIINA SF32225/94 6,75 om. Pentti Ylinen, Seinäjoki
SF M&KVA YLÄAHON NELLI SF28671/94UB luopui, koira sairas om. Mika Karjalainen & Anu Partanen, Kaavi

YLÖS