x

Maaottelut



Maaottelu 2017 Ruotsissa

Joukkuetulokset:
  1. Ruotsi 274
  2. Norja 239
  3. Suomi 211
Yksilötulokset:
  1. SE Doverdalens Zazza 1+1 kauris 71 p
  2. SE Trumslagarboställets Siri 1+1 kauris 70 p
  3. NO Glundbergbakken’s Linka 1+1 kauris 67 p
  4. NO Skånstorpgårdens Frida 1+1 kauris 67 p
  5. SE Duga 1+1 kauris 67 p
  6. SE Friljusets Bea I 1+1 kauris 66 p
  7. Dredor Estelle 1+1 kauris 64 p
  8. Hunajan Ultra-Driven 1 jänis 59 p
  9. NO Bergeråsen’s Hulda 1 kauris 56 p
  10. Kielon Anni 1 jänis 55 p
  11. NO Bakkeskogen’s Pjokken 1 kauris 49 p
  12. Eräkaveri Ek-Jore II 0 33p

Live-seuranta

Kilpailun liveseuranta on ajettavissa uudestaan tästä.




Maaottelu 2016 Suomessa

Joukkuetulokset:
  1. Suomi 156.75
  2. Norja 110.40
  3. Ruotsi 81.91
Yksilötulokset:
  1. NO Haresporet's Nix-Nikita NO47118/12
    om. Finn Hvalsbråten
    77.40 = VOI 1 FI KVA
  2. Tulisydämen Anastasia FI27397/13
    om. Anne Silvennoinen
    77.16 = VOI 1
  3. Karioonhiiren Kajo FI25715/10
    om. Aulis Laurila
    66.08 = VOI 2
  4. SE Börsvallens Kia S38073/2009
    om. Brian & Lotta Lundberg
    63.91 = VOI 2
  5. NO Jegerene's Arielle I NO56873/10
    om. Marie Edland
    26.00 = VOI 0
  6. SE Stjärnkoghens Vicky SE42640/2010
    om. Peter Erikson
    8.50 = VOI 0
  7. Hunajan Ultra-Driven FI24989/10
    om. Merja Keltamäki
    8.50 = VOI 0
  8. NO Bloksberg's Vivva NO14751/08
    om. Terje Korsmo
    7.00 = VOI 0
  9. Koosen Petro FI24041/10
    om. Ari Kemppainen
    5.00 = VOI 0
  10. SE Klippingens Sissi S44603/2004
    om. Lennart Hedin
    1.00 = VOI 0 (keskeytetty)
  11. NO Haresporet's Nix-Baron NO35444/10
    om. Arne Olsby
    VOI - (luopui)
  12. SE Slagstigens Milla S52244/2008
    om. Kjell Bergström
    VOI - (suljettu, hakulöysyys)

Live-seuranta

Live-seurantaa varten tarvitset toimivan internetyhteyden sekä Java-tuen. Ohjelma toimii parhaiten Internet Explorer sekä Firefox-selaimissa.
Lauantai




Maaottelu 2015 Norjassa

Joukkuetulokset:
  1. Norja 431
  2. Ruotsi 351
  3. Suomi 327
Yksilötulokset
  1. Stuttfot's Ø­Timber, Norja 113
  2. Skånstorpgårdens Frida, Norja 111
  3. Mollie, Ruotsi 111
  4. Sagløkken's B­Luna, Norja 106
  5. Bloksbergs Vivva, Norja 101
  6. Hunajan Ultra-Driven, Suomi 96 NO&POHJ KVA
  7. Koosen Petro, Suomi 95 NO KVA
  8. Västralunds Rex, Ruotsi 93
  9. Kvindølens Mira, Ruotsi 87
  10. Tessalon Lala, Suomi 66
  11. Arosuon Ellu, Suomi 66
  12. Duga, Ruotsi 60




Maaottelu 2014 Ruotsissa

  1. Ruotsi 252 pistettä
  2. Norja 245,45 pistettä
  3. Suomi 165,2 pistettä
  1. Buster (Ruotsi), Om. Anders & Petra Carlsson 1 Jänis+ 1 kauris 72 pistettä
  2. Doverdalens Stoja (Norja), Om. Kjetil Moland 1+3+3 kauris, 2 Jänis 69,2 pistettä
  3. Dagdriverens Balder (Ruotsi), Om. Axel Eriksson 1+1+3 kauris 66 pistettä
  4. River Race Scilla (Ruotsi), Om. Denny Andersson 1+1+3 kauris 63 pistettä
  5. Skånstorpgårdens Frida (Norja), Om. JK Solbrekke & OJ Henriksen 1+1 kauris 62 pistettä
  6. Bakkeskogen’s Luna (Norja), Om. Jörn-Inge Thomassen 1 kettu + 1 kauris 59 pistettä
  7. Lyngdölens Nille (Norja), Om. Petter Fredriksen 1+3 kauris, 3 kettu + 3 Jänis 55,25 pistettäg
  8. Ylin Raita (Suomi), Om. Pentti Ylinen 1+1 kauris 51 pistettä
  9. Kapten-Krut (Ruotsi), Om. Göthe Jensen 1+2 kauris 51 pistettä
  10. Arosuon Atza (Suomi), Om. Jouko Korhonen 2 kauris 42,2 pistettä
  11. Karioonhiiren Kajo (Suomi), Om. Aulis Laurila 1 kauris 42 pistettä
  12. Nelli (Suomi), Om. Veijo Koponen, 0:a 30 pistettä




Maaottelu 2013 Suomessa

Katso kuvat

  1. Suomi 198,79
  2. Norja 140,15
  3. Ruotsi 102,51
  1. NO Tinka 80,51 VOI 1 -> FÍ&NORD KVA
  2. FI Koosen Petro 78,46 VOI 1
  3. SE Börsvallens Kia 75,44 VOI 1 -> FI KVA
  4. NO Haresporet´s Rex-W-Rocky 59,64 VOI 3
  5. FI Tella 58,85 VOI 3
  6. FI Ylin Raita 51,10 VOI 3
  7. SE Stjärnskogens Filippa III 20,07 VOI 0
  8. FI Rantapuron Roi 10,38 VOI 0 (keskeytetty)
  9. SE Slagstigens Qitty 7,00 VOI 0
  10. SE Klippingens Sissi VOI - (luopui)
  11. NO Stuttfot´s Ärko VOI - (luopui)
  12. NO Haresporet´s Nix-Baron VOI - (suljettu, hirvenajo)

Maaottelu 2012 Norjassa

  1. Ruotsi 434,6
  2. Norja 380
  3. Suomi 331
  1. Ruotsi Nillas castor Cliff
    1+ 1+ 1 cacit pist. 136
  2. Norja JW Tinka
    2 x 1+ 3+ 3 pist. 123
  3. Ruotsi Rappkrokens cindy
    1+ 2.+ 2 + 3 pist. 105,5
  4. Ruotsi Fagertærns ida
    1+ 1 pist. 103
  5. Suomi Rolle
    1+ 3 pist. 101
  6. Norja Gruvas Tuva
    1+ 2 pist. 93
  7. Ruotsi Bergmossens Hanna
    1+ 3 pist. 90
  8. Suomi Kariohirens Miro
    1+ 3 pist. 89
  9. Suomi Drevmarkens Jimi
    1 pist. 89
  10. Norja Lotta
    1+ 3 pist. 84
  11. Norja Eggekollens odin
    1 pist. 80
  12. Suomi Norokorvens Nelli
    0 ( 30 min jänis ) pist. 52

Maaottelu 2011 Ruotsissa

  1. Ruotsi 337,90
  2. Norja 320,40
  3. Suomi 296
1. SVE Riwer Race Arwen S36369/2007
Om. Johan Lindström Björklinge
1+1+1 pist. 96
2. SVE Annie S50530/2007
om. Magnus Wallin Skara
1+1+2 pist. 92,2
3. FIN Hunajan Erä-Kaveri Fin12638/05
Om. Virpi Saari
1+1+2 pist. 90,2
4. NOR Skogsstigens Zorro S32311/2004
Om. Ole Jörgen & Sten Henriksen
1+1+2 pist. 90
5. NOR Lyngdölen´s Sissi NO48805/09
Om. Petter Fredriksen
1+1+2 pist. 89,8
6. SVE Aldermyrens Tarras S53418/2003
om. Nicklas Löfroth Lövånger
1+3 pist. 81,9
7. FIN Rolle Fin47927/07
om. Matti Rajamäki
1 pist. 72 SE KVA
8. NOR J W Tinka NO20320/06
Om. Terje Korsmo
1+2 pist. 71,2
9. FIN Jojo Fin31241/07
Om. Kari Pasanen
1+2 pist. 70,4 SE KVA
10. NOR Tanja
om. Kjetil Bakke
1+2 pist. 69,4
11. SVE Doverdalens Pepzi S16875/2006
om. Mats Gustavsson Finspång
1+2 pist. 67,8
12. FIN Takita Fin18525/01
om. Merja Kurttila
2+3 pist. 63,4

Maaottelu 2010 Suomessa

1. Suomi 318,65
2. Norja 265,01
3. Ruotsi 17,63


Voittaja Takita ja omistaja Merja Kurttila

Kuvia kisoista Pohjois-Pohjanmaan Dreeverikerhon sivuilla

Ajot Ajopisteet Ominaisuuspisteet Yhteispisteet Tulos

  1. FIN TAKITA Merja Kurttila
    113 + 60 =173 62,47 25,89 88,36 VOI 1 CACIT
  2. FIN KARIOONHIIREN MIRO Matti Valtonen
    108 + 48 = 156 56,33 29,76 86,09 VOI 1 VARA-CACIT
  3. NO SKOGSTIGENS ZORRO Ole Jorgen & Sten Henriksen
    108 + 52 = 160 57,78 26,38 84,16 VOI 1 NORD KVA FI KVA
  4. FIN YLIN JONTTU Pentti Ylinen
    112 + 30 = 142 51,28 27,25 78,53 VOI 1
  5. NO TANJA Kjetil Bakke
    60 + 54 = 114 41,17 26,50 67,67 VOI 2
  6. FIN ROLLE Matti Rajamäki
    114 + 0 + 0 = 114 41,17 24,50 65,67 VOI 2
  7. NO GENAGÅRDENS CENTA Joakim & Ronni Engen
    19 + 71 = 90 32,50 26,52 59,02 VOI 3
  8. NO KUNGBERGETS FURIA Jorn Inge Thomassen
    41 + 38 = 79 28,53 25,63 54,16 VOI 3
  9. SE BÖSSKOLVENS EFFIE Lennart Johansson
    0 + 0 0,00 9,00 9,00 VOI 0
  10. SE FALSTERGÅRDENS DOLLY Ingemar Larsson&Cilla Bergman
    0 + 0 0,00 8,63 8,63 VOI 0
  11. SE ALDERMYRENS DOLLY Leif Floge
    18 + 0 18 0,00 0,00 - suljettu VOI -
  12. SE FLÖTAGÅRDS DIEGO Bengt Blomqvist
    0 + 0 0,00 0,00 - suljettu VOI -

Maaottelu 2009 Norjassa

1. NORJA 391.8
2. SUOMI 386.2
3. RUOTSI 372.8

  1. Genagårdens Centa s59056/2006. Ronny og Joakim Engen.(nor)
    90 jänis + 90 jänis + 45 kauris 133 pist.
  2. Köykän Aina Fin32072 Lammi Unto (fin)
    90 jänis + 90 jänis 120 pist. N KVA
  3. River race Arwen s36369/2007 Johan Lindström (sve)
    90 jänis + 75 kauris + 74 kauris 117,8 pist.
  4. JW Tinka 20320/06 Terje Korsmo (nor)
    90 kauris + 76 kauris + 65 kauris 113,8 pist.
  5. Brånhults Dolly s26793/2006 Per Sjöholm (sve)
    90 kauris + 90 kauris 104 pist.
  6. Skogsstigens Zorro s32311/2004 Ole Jørgen ja Sten Henriksen (nor)
    90 jänis 101 pist.
  7. Drevmarkens Jimi Fin19841/04 Manninen Esa (fin)
    90 jänis 100 pist. N KVA
  8. Hunajan Erä-kaveri Fin12638/05 Yypänaho Virpi (fin)
    90 kauris + 43 kauris 92 pist. N KVA
  9. Härkilas Effie I s39938/2003 Stefan Nilsson (sve)
    90 kauris + 43 kauris 88 pist.
  10. Black Happies Fiksu Fin30846/05 Ryhänen Jyrki (fin)
    67 jänis 74,2 pist.
  11. Majbergets Kalle s26376/2006 Mikael Fransson (sve)
    66 kauris 63 pist.
  12. Sagløkkens A-Marja 09683/06 John Kristian Solbrekke (nor)
    0 pr. 44 pist.

Maaottelu 2008 Ruotsissa

1. NORJA 344,2
2. RUOTSI 313,8
3. SUOMI 301,9

1. NO S32311/2004 NKVA SKVA Skogstigens Zorro
Om. Ole-Jørgen / Sten Henriksen
1+1+2+2 pisteet 105,2

2. NO N08401/06 NKVA SKVA Bojans Shakira
Om. Petter Fredriksen
1+1+1 pisteet 98

3. SU FIN 12638/05 M-07 FINK&MVA Hunajan Eräkaveri
Om. Virpi Yypänaho
1+1+2 pisteet 94,9

4. RU S26376/2006 Majbergets Kalle
Om. Mikael Fransson
1+1+2 pisteet 91,6

5. RU S17147/99 Torsmålens Moa
Om. Lars Nilsson
1+1+3 pisteet 87

6. NO N17088/03 NKVA Blixen
Om. Rune Hedegart
1+1 pisteet 80

7. RU S12659/2006 Vättervindens Klara
Om. Pertti Jokinen
1+2 pisteet 77,2

8. SU FIN 33637/00 M-06 M-05 FINK&MVA KANS MVA Reko
Om. Ismo Putkonen
1+1 pisteet 77

9. SU FIN 31191/00 FINKVA Oskulan Jebutse
Om. Erkki Saarimaa
1 pisteet 70

10. NO N20318/06 NKVA J.W. Jana
Om. Jan Willy og Vera Halvorsen
1 pisteet 61

11. SU FIN 12652/04 FINK&MVA SMVA Ylin Jonttu
Om. Pentti Ylinen
1 pisteet 60 12. RU S26084/2005 Härkilas Oté I
Om. Magnus Åhsberg
1 pisteet 58

Maaottelu 2007 Suomessa

1. Ruotsi 246,61
2. Suomi 232,81
3. Norja 111,03


Voittaja Oskulan Jebutse

Katso kuvia maaottelusta

1. FIN KVA Oskulan Jebutse FIN31191/00
om. Erkki Saarimaa, Juuka Suomi
Tuomarit Arto Saarenpää Taina Kaapu
107 + 60 60,31 29,50 89,81 VOI 1

2. N JCH Rosa N09300/03
om.Bård Aamodt, Ostfold Norja
Tuomarit Mikko Toikka Mika Paananen
0 + 120 + 49 61,03 25,00 86,03 VOI 1 FIN KVA

3. FIN KVA N KVA FIN MVA Yläahon Essi FIN14127/99
om. Pauli Turunen, Varkaus Suomi
Tuomarit Matti Valtonen Thomas Herlin
120 + 0 + 36 56,33 27,00 83,33 VOI 1

4. S&FIN&INT&NORD UCH S JCH N JCH Tuthammarens Acke II S42766/2002
om. Thomas Ekroth, Umeå Ruotsi
Tuomarit Pentti Harju Jari Niemelä
0 + 120 43,33 29,00 72,33 VOI 2

5. S JCH S UCH Tuthammarens Essie S35489/2000
om. Åke & Solveig Andersson, Storvreta Ruotsi
Tuomarit Kari Hyytiäinen Rauno Uotila
0 + 114 + 0 41,17 27,00 68,17 VOI 2

6. S JCH S UCH Härkilas Heija III S27572/200
om. Kjell Åhlund, Ösmo Ruotsi
Tuomarit Tero Ojanpää Kari Syrjälä
0 + 93 + 0 33,58 26,50 60,08 VOI 2

7. FIN KVA Slagstigens Kiri FIN51723/06
om. Pentti Ylinen, Seinäjoki Suomi
Tuomarit Jani Virtanen Esa Manninen
0 + 60 + 0 21,67 30,00 51,67 VOI 3

8. S JCH Arri S21323/98
om. Lennart Gunnarsson, Hedemora Ruotsi
Tuomarit Reijo Runsas Christian Norrgård
61 + 0 + 0 22,03 24,00 46,03 VOI 3

9. N JCH S JCH N UCH S UCH Simson N11464/04
om. Stein Wahlström, Ostfold Norja
Tuomarit Toni Valtala Kari Perälä
0 + 0 0,00 9,00 9,00 VOI 0

10. N JCH S JCH N UCH S UCH Härkilas Ärko II S57053/00
om. Bjorg & Kåre Holmen, Ostlandet Norja
Tuomarit Olavi Nurmiranta Ahti Ylönen
0 + 0 0,00 9,00 9,00 VOI 0

11. FIN KVA FIN MVA Takita FIN18525/01
om. Merja Kurttila, Ii Suomi
Tuomarit Niko Härkälä Pertti Perälä
0 + 0 0,00 8,00 8,00 VOI 0

12. N JCH S JCH Linnebackens Pontus S56216/01
om. Jörn Aamand & Kjetil Bakke, Norja
Tuomarit Roger Herlin Birgitta Ojanpää
0 + 0 0,00 7,00 7,00 VOI 0

Maaottelu 2006 Norjassa

Tulokset:
Ruotsi 396.6
Norja 378.5
Suomi 372.3

DØLSTUENS CASTOR 08457/2001
om: Bjørn Aril Aalborg
1+1+2+2 Kauris + 3 Kettu
pisteet: 157.4 / sijoitus 1.

NDCH SDCH SIMSON 11464/2004
om.Stein Wahlstrøm 1+3 Jänis
pisteet: 113.5 / sijoitus 2.

S 17147/2002 SJCH Torsmålens Moa
om: Lars Nilsson
1+1 kauris
pisteet: 108.0 / sijoitus 3.

S 29513/99 Bergmossens Fixa
om: Alan Falebrant
1 + 1 kauris
pisteet: 107.0 /sijoitus 4.

FIN KVA&MVA Reko Fin 33637/00B
om: Ismo Putkonen
1 + 2 Kauris
pisteet:102.2 / sijoitus 5.

S 19173/00 Svanstrandens Tanja
om: Marita ja Kurt-Erik Jansson
1 + 2 kauris
pisteet: 96.0 / sijoitus 6.

NJCH RØYGÅRDENS BIPPI 11682 /2003
om: Ronny Myklebust
2+2 Kauris pisteet 92.6 / sijoitus 7.

FIN KVA&MVA Tax Box Humupoika Fin 18713/00C
om: Veikko Laurila
2 jänis
pisteet: 92.1 / sijoitus 8.

FIN KVA Yläahon Murre Fin 15734/00
om: Matti Karppinen
1 kauris
pisteet 91.0 / sijoitus 9.

FIN KVA&MVA Yläahon Essi Fin 14127/99C
om: Pauli Turunen
1 jänis
pisteet 87.0 / sijoitus 10.

S37280/03 Kelles Bessie
om: Bengt Eriksson
2 kauris
pisteet 85.6 / sijoitus 11.

NJCH SJCH HÆRKILAS NIVO III S35857/1998
om: TOM GJERULDSEN
0
pisteet:15.0 / sijoitus 12.

Maaottelu 2005 Ruotsissa

Yhteispisteet
  1. Ruotsi 351,80
  2. Norja 296,40
  3. Suomi 277,20
Tulokset
1 Bergmossens Fixa 1+1+1kauris, pisteet 50, maottelupisteet 98
om.Allan Falebrant

2 Doverdalens Guss 1+1+2kauris, pisteet 41, maottelupisteet 93
om.Jonas Hellström

3 Eräkaveri Jore 1jänis+1kauris, pisteet 50, maottelupisteet 90
om. Jouko Jyrkönen

4 Svenningsered Cizzi 1+1+2kauris, pisteet48, maottelupisteet 88.4
om. Jörn.Inge Thomssen

5 Härkilas Cirra II 1+2+2kauris, pisteet 46, maottelupisteet 82.4
om. Thomas Cassle

6 Skogsvettens Tussa II 1+1kauris, pisteet 45, maottelupisteet 81
om. Jan Marinsen

7 B´Lunds Kitty 1+2+3kauris, pisteet 48, maottelupisteet 78.4
om. Ivar Ander

8 Ruska 1jänis , pisteet 42, maottelupisteet 66
om. Jan Willy Halvorsen

9 Tax Box Humupoika 2+3jänis, pisteet 41, maottelupisteet 64.1
om. Veiko Laurila

10 Köykän Aina 2+3jänis, pisteet 43, maottelupisteet 61.9
om. Unto Lammila

11 Terhometsän Baby 2+3jänis, pisteet 42, maottelupisteet 61.2
om. Terho Inkinen

12 Härkilas Neva 1kauris, pisteet 45, maottelupisteet 61
om. Jan Marinsen

Maaottelu 2004 Suomessa

Yhteispisteet
1. Ruotsi 176,68 p
2. Norja 158,23 p
3. Suomi 108,59 p

1. FIN K&MVA Pyssyvuoren Alma FIN25970/96B
87,84 p.
om. Aki ja Sami Varjus, Suomi

2. Svenningsreds Cizzy S45930/98i
77,19 p.
om. Jorn-Inge Thomassen, Norja

3. Skara-Skallets Fanny S36978/94
76,60 p.
om. Ulf Karlsson-Munk, Ruotsi

4. SJCH SUCH FINJCH Runsjö Mysan S39333/96
71,31 p.
om. Ingun Johansson, Ruotsi

5. NORD JCH NOSUCH Skogsvetts Tuva N08548/96
65,91 p.
om. Thorleif Engh, Norja

6. Tuff S34738/95
20,52 p.
om. Lennart Möller, Ruotsi

7. SJCH Slastigens Celma S21317/98
8,25 p.
om. Anders Ivarsson, Ruotsi

8. FIN KVA Millaroosa FIN23414/99
8,25 p.
om. Ari Tolvanen, Suomi

9. NJCH Drevergårdens Lina N19922/01
8,00 p.
om. Dagfinn Pedersen, Norja

10. NJCH Skålgropens Betty S26637/97
7,13 p.
om. Arne Magne Overjordet, Norja

11.M-03 FIN KVA&MVA Tax Box Humupoika FIN18713/00C
6,50 p.
om. Veikko Laurila, Suomi

12. FIN KVA&MVA Ylin Silvia FIN27054/00
6,00 p.
om. Pentti Ylinen, Suomi

Maaottelu 2003 Norjassa

Yhteispisteet
1. Norja 378,60 p
2. Ruotsi 350,00 p
3. Suomi 152,80 p

Tulokset
1. N K&MVA Svenningsereds Cizzi S45930/98
Om. Jörn Inge Thomassen, Ruotsi
110,00 p.
Tulos: kauris 1 + kauris 2 + kettu 2 2. Dölstuens Castor N08457/01
Om. Tone ja Björn Arild Aalborg, Norja
98,00 p.
Tulos: kauris 1 + kauris 1

3. S K&MVA Coloradogården`s Elvis S32960/96H
Om. Urban Persson, Ruotsi
95,00 p.
Tulos: kauris 1 + kauris 3 + kauris 3

4. FIN & S KVA FIN MVA Oskulan Pörö FIN40061/97C
Om. Kimmo Keronen, Suomi
92,80 p.
Tulos: jänis 1 + jänis 2

5. Doverdalens Ia S33227/00
Om. Mats Gustavsson, Ruotsi
92,00 p.
Tulos: kauris 2 + kauris 2

6. N K&MVA S K&MVA NV-00 Mira
Om. Morten Skjölås, Norja
91,60 p.
Tulos: kauris 1 + kauris 2 + kauris 3

7. S KVA Majbergets Lisa S22804/99
Om. Göran Magnusson, Ruotsi
86,00 p.
Tulos: jänis 1

8. N & S KVA Härkilas Orkan III S29237/99
Om. Jan Martinsen, Norja
79,00 p.
Tulos: kauris 1
Tuomari Mark Lindholm

9. SJCH Ängskrokens Nadia S19609/00
Om. Anders ja Petra Karlsson, Ruotsi
72,00 p.
Tulos: kauris 1

10. FIN K&MVA Tax Box Elmeri FIN17231/99
Om. Jouko Saastamoinen, Suomi
48,00 p.
Tulos: 0

11. FIN KVA Papinpuron Roosa FIN15625/97
Om. Mika Karjalainen, Suomi
12,00 p.
Tulos: 0

12. Taxbox Eve FIN17234/99
Om. Juhani Suortti, Suomi

Maaottelu 2002 Ruotsissa

Yhteispisteet
1. Ruotsi 344,90 p
2. Norja 302,40 p
3. Suomi 235,70 p

Tulokset
1. Fia N14494/00
Om. Arne Liljedahl, Ruotsi
Ominaisuuspisteet 49 p. Yhteispisteet 104 p.
Tulos: kauris 1 + 1 + 1 + 2 D-cert
Tuomari Jörgen Damm

2. Cello S40192/99
Om. Per-Gösta Ekberg, Ruotsi
Ominaisuuspisteet 51 p. Yhteispisteet 99 p.
Tulos: kauris 1 + 1 + 1 D-cert
Tuomari Jonny Johansson

3. Tolsebodas Qvilla S12720/96
Om. Björn Arild Aalborg, Norja
Ominaisuuspisteet 48 p. Yhteispisteet 89 p.
Tulos: 1 + 1 + 2 kauris
Tuomari Mats Gustavsson

4. S K&MVA Coloradogården Elvis S32960/96H
Om. Urban Persson, Ruotsi
Ominaisuuspisteet 48 p. Yhteispisteet 79,9 p.
Tulos: kauris 1 + jänis 2 D-cert
Tuomari Jörgen Claesson

5. S K&MVA N KVA Härkilas Fio I S12055/96
Om. Jan W Martinsen, Norja
Ominaisuuspisteet 46 p. Yhteispisteet 78 p.
Tulos: kauris 1 + 1
Tuomari Bo Örjestam.

6. FIN K&MVA Oskulan Pörö FIN40061/97C
Om. Kimmo Keronen, Suomi
Ominaisuuspisteet 45 p. Yhteispisteet 77 p.
Tulos: kauris 1 + 1 (Pöröstä tuli S KVA)
Tuomari Per Gustafsson

7. Pia N07672/98
Om. Terje Litzheim, Norja
Ominaisuuspisteet 50 p. Yhteispisteet 74,4 p.
Tulos: kauris 2 + 3 + 3 + 3 + 3
Tuomari Jens Andersson

8. KANS MVA S K&MVA N K&MVA Skogvettets Tussa II N09510/97
Om. Martin Stidahl, Norja
Ominaisuuspisteet 45 p. Yhteispisteet 61 p.
Tulos: kauris 1
Tuomari Mark Lindholm

9. FIN KVA Oskulan Riemu FIN42549/95C
Om. Osmo Viitanen, Suomi
Ominaisuuspisteet 43 p. Yhteispisteet 58,3 p.
Tulos: jänis 2
Tuomari Hans Andersson

10. S KVA N KVA S JVA(?) Naveruds Grim III S26460/94H
Om. Mathias Nilsson, Ruotsi
Ominaisuuspisteet 42 p. Yhteispisteet 58 p.
Tulos: kauris 1
Tuomari Håkan Hedekäll

11. FIN KVA Petäjikön Minka-Manteli FIN17521/98B
Om. Vesa Ruohomaa, Suomi
Ominaisuuspisteet 41 p. Yhteispisteet 55,4 p.
Tulos: kauris 2 + jänis 3
Tuomari Nils-Erik Nilsson

12. FIN KVA Terhometsän Jesperi FIN20358/97B
Om. Suvi Inkinen, Suomi
Ominaisuuspisteet 41 p. Yhteispisteet 45 p.
Tulos: kauris 3
Tuomari Peter Karlsson

Maaottelu 2001 Suomessa

Yhteispisteet
1. Norja 259,08 p
2. Suomi 247,34 p
3. Ruotsi 238,14 p


Voittoisa Norjan joukkue, oik. Skogvettens Tuva om. Thorleif Engh

Tulokset
1. Skogvettens Tuva
Om. Thorleif Engh, Norja.
Ajot 120 + 60 = 180 min, ajopisteet 65 p. Ominaisuuspisteet 30.88 p.
Yhteispisteet 95.88 = VOI 1.
Tuomarit Tero Ojanpää ja Kristian Norrgård.

2. Stuttfots Pax
Om. Torben Hedegart, Norja.
Ajot 60 + 120 = 180 min, ajopisteet 65 p. Ominaisuuspisteet 29.64 p.
Yhteispisteet 94.64 = VOI 1.
Tuomarit Matti Kare ja Tuomo Parantainen.

3. Veera
Om. Hilkka Koskinen, Suomi.
Ajot 120 + 0+60 = 180 min, ajopisteet 65 p. Ominaisuuspisteet 27.42 p.
Yhteispisteet 92.42 = VOI 1.
Tuomarit Matti Pankka ja Jari Saarela.

4. Runsjö Mysan
Om. Ingun Johansson, Ruotsi.
Ajot 120 + 0+60 = 180 min, ajopisteet 65 p. Ominaisuuspisteet 22.83 p.
Yhteispisteet 87.83 = VOI 1.
Tuomarit Harri Laine ja Mårten Back.

5. Aku
Om. Väinö Ranta, Suomi.
Ajot 112 + 44 = 156 min, ajopisteet 56.33 p. Ominaisuuspisteet 26.38 p.
Yhteispisteet 82.71 = VOI 1.
Tuomarit Lasse Mäenpää ja Sami Takala.

6. Tessi
Om. Aarno Saarinen, Suomi
Ajot 19 + 114 = 1133 min, ajopisteet 48.03 p. Ominaisuuspisteet 24.18 p.
Yhteispisteet 72.21 = VOI 2.
Tuomarit Mika Karjalainen ja Tomi Knaapila.

7. Härkilas Gunda II
Om. Bengt Eriksson, Ruotsi.
Ajot 60 + 64 = 124 min, ajopisteet 44.78 p. Ominaisuuspisteet 26.25 p.
Yhteispisteet 71.03 = VOI 2.
Tuomarit Heikki Korkiamäki ja Eri Friman.

8. Poppe
Om. Lennart Andreasson, Ruotsi.
Ajot 112 + 21 = 133 min, ajopisteet 48.03 p. Ominaisuuspisteet 21.25 p.
Yhteispisteet 69.28 = VOI 2.
Tuomarit Tarmo Välimäki ja Bengt Lindberg.

9. Junior
Om. Arnt Simensen, Norja.
Ajot 0 + 84+20 = 104 min, ajopisteet 37.56 p. Ominaisuuspisteet 21.50 p.
Yhteispisteet 59.06 = VOI 3.
Tuomarit Reino Toivanen ja Aarto Järvelä.

10. Slagstigens Celma
Om. Anders Ivarsson, Ruotsi.
Ajot 0 + 0 min, ajopisteet 0.00 p. Ominaisuuspisteet 10.00 p.
Yhteispisteet 10.00 = VOI 0.
Tuomarit Kari Hyytiäinen ja Markku Latvanen. 11. Hjortmossens Assy
Om. Trond Guldbrandsen, Norja.
Ajot 0 + 0 min, ajopisteet 0.00 p. Ominaisuuspisteet 9.50 p.
Yhteispisteet 9.50 = VOI 0.
Tuomarit Jarmo Saarela ja Jukka Tiirikainen.

12. Julperin Emmi
Om. Paavo Grönfors, Suomi
Ajot 0 + 0 min, ajopisteet - p. Ominaisuuspisteet - p.
Yhteispisteet - = VOI -.
Tuomarit Jyrki Vierula ja Jukka Viherlaakso.

Maaottelu 2000 Norjassa

Yhteispisteet
1. Ruotsi 282 p
2. Norja 264.4
3. Suomi 97.3 p

Tulokset
1. Ludde S36510/95
Om. Johansson Arne, Ruotsi
Tulos: 1+1+1 kauris

2. Härkilas Maijo I S14203/91
Om. Martinsen Jan Werner, Norja
Tulos: 2+2 kauris

3. Tolsebodas Qvilla S12720/96
Om. Aalborg Björn Arild, Norja
Tulos: 1 kauris

3. Härkilas Vickie II S38355/97
Om. Solvy & Lennart Davidsson, Ruotsi Tulos: 1 kauris 5. Härkilas Nivo III S35837/98 Om. om.Solvy &Lennart Davidsson, Ruotsi
Tulos: 2 kauris

6. Elvåsens Teddy N10456/97
Om. Samuelsen Sam Einar, Norja
Tulos: 2 jänis

7. Siikon Kata SF27935/95A
Om. Kalander Ilari, Suomi
Tulos: 3 jänis

8. Härkilas Fio S12055/96
Om. Martinsen Jan Werner, Norja
Tulos: 0

9. Haun Aku SF16059/94
Om. Vähäkoski Rauno, Suomi
Tulos: 0

10. Härkilas Milo II S34492/98
Om. Andersson Mats, Ruotsi
Tulos: 0

10. Runokaiman Rössi SF16245/92B
Om. Ryyti Jouni, Suomi
Tulos: 0

10. Sotkanrinteen Salla SF36108/96U
Om. Saarela Jani & Jari, Suomi
Tulos: 0

YLÖS

Eurooppa-Cup 2002

Tulokset
1. Mjösheimens Foxy, haldeninajokoira
Om. Johs Taraldsrud, Norja
123 p. 1 palk.

2. Seikkapuun Sepeteus, suomenajokoira
Om. Timo Apilisto, Suomi
122 p. 1. palk.

3. Harlyckans Klang, hamiltoninajokoira
Om. Nils-Erik Wiklund, Ruotsi
120 p. 1. palk.

4. Kora, hygeninajokoira
Om. Jan Gunnar Moen, Norja
120 p. 1. palk.

5. Kisällitien Tanu-Pate, beagle
Om. Aimo Ekonkari, Suomi
120 p. 1. palk.

6. V-99 Jänishovin Missu, dreeveri
Om. Veli-Matti Hynynen, Suomi
116 p. 2. palk.

7. Hvite Musse, dunkerinajokoira
Om. Magne Kr. Dyste, Norja
108 p. 2. palk.

8. Ada, dreeveri
Om. Klas Norman, Ruotsi
85 p. 3. palk.

9. Scely, segugio italiano a pelo forte
Om. Stefanelli Italo (maa?)
79 p. 3. palk.

10. Arco-Runggaletsch, juranajokoira
Om. Christian Benderei, Sveitsi
72 p. 3. palk.

11. Nicko, beagle
Om. Erik Klockar, Ruotsi
41 p. 0 palk.

12. Cindy-Mikisa, luzerninajokoira
Om. Leo Duschen, Sveitsi
37 p. 0 palk.

13. Basca des Larzettes, juranajokoira
Om. Mikhael Klauser, Sveitsi
33 p. 0 palk.

14. V Arco vom Binderkogel, brandlbracke
Om. Kurt Pretschuh, Itävalta
26 p. 0 palk.

15. Cäsar vom Wienerberg, beagle
Om. Ilse Nagler, Itävalta
21 p. 0 palk.

YLÖS