x

Näyttelytuloksia



Tuloksia 2014


IKAALINEN 23.8.2014

Tuomari Pekka Teini

Urokset
Jami JUN ERI1,SA,PU2,VASERT
Riku NUO ERI1,SA,PU3
Karioonhiiren Judas AVO EH3
Karioonhiiren Rico AVO ERI2
Karioonhiiren Rosso AVO ERI1,SA,PU1,SERT,ROP
Karioonhiiren Cazler KÄY ERI1,SA PU4
Nartut
Noora POISSA
Maija NUO EH
Jänishovin Jenni AVO ERI1,SA,PN1,SERT,VSP
Tuiskuniityn Star AVO ERI2,SA,PN2,VASERT
Karioonhiiren Pipsa KÄY ERI2,SA,PN4
Karioonhiiren Pirpana KÄY ERI1,SA,PN3
Kasvattaja
Karioonhiiren Kennel KP,BIS2-KASVATTAJA


Karioonhiiren Rosso ROP

II 16.8.2014

Tuomari Hannu Talvi

Urokset
Hunajan Gapriel JUN EH1
Hunajan Casanova HYL
Nartut
Hunajan Gimma JUN ERI1
Hunajan Cindy AVO ERI1 SA SERT ROP
Hunajan Ultra-Driven KÄY T

KEMIJÄRVI (Javarus) 16.8.2014

Tuomari Raimo M Viljanmaa

Urokset
Piipanlauman Särmä NUO EH1
Oskulan Seppo KÄY EH1
Nartut
Peppi NUO EH1
Juholan Emmi poissa
Piipanlauman Pipsa AVO ERI1 SA PN2 VASERT
Stakkelias Elli AVO H
Siikon Afrodite KÄY ERI1 SA PN1 SERT ROP RYP4

MUSTASAARI 16.8.2014

Tuomari Sakari Poti

Urokset
Ajopelin Roni JUN ERI1,SA,PU2,VASERT
Kimara Acce AVO ERI1,SA,PU1,SERT,VSP
Nartut
Ajopelin Ansu AVO EH
Heta AVO EH
Jahtipassin Sipi AVO ERI2,SA PN3
Karioonhiiren Kaiku AVO ERI1,SA,PN2,VASERT
Ruutirinteen Rinna AVO ERI3
Siikon Ritva AVO EH4
Karioonhiiren Heta KÄY EH2
Piipanlauman Miisa KÄY ERI1,SA,PN1,SERT,ROP, RYP 3 -> FIN MVA


Piipanlauman Miisa MVA
Eeva Hyytiäinen ja tuomari Sakari Poti

TAIVALKOSKI 16.8.2014

Tuomari Marjo Nygård

Nartut
Tuupataappa NUO ERI/1
Kortetjärven Lara AVO ERI/1, SA, PN1, SERT, ROP
Dredor Estelle KÄY ERI/1, SA, PN2, VASERT

HELSINKI 8.8.2014

Tuomari Skalin Bo

Urokset
Fairhill Robinson AVO ERI 2
Köykän Hasu AVO ERI 1 VSP, SERT, CACIB MV-14
Metsasemu Pikku Rampo-Poika AVO EH 3
Track-Action Ukkonen AVO EH 4
Siikon Sir Kasper KÄY HYL
Petäjikön Pluto VAL ERI 2
Slagstigens Rosso VAL EH 3
Track-Action Uljas VAL ERI 1 VASERT, VACA
Fairhill Dicce VET ERI 1 VET VSP MVV-14
Oskulan Onni VET ERI 2
Nartut
Iines JUN EH 2
Niiskuneiti JUN EH
Peppi JUN EH 3
Piipanlauman Maikki JUN EH 1
Tulisydämen Anastasia JUN EH 4
Fairhill Wilma NUO EH 2
Minttu NUO ERI 1
Fairhill Manteli AVO ERI 2
Fairhill Rosette AVO ERI 1 ROP, CACIB MV-14
Piipanlauman Piitu KÄY EH 2
Slagstigens Sara KÄY ERI 1 SERT, VACA, FI MVA
Track-Action Upsis KÄY EH 3
Fairhill Danielle VET ERI 1 VET ROP MVV-14
Stakkelias Dina VET EH 3
Track-Action Hiphurray ERI 2


Fairhill Rosette MV-14

Kasvattaja
Fairhill ROP KASV


Fairhill

Alppienajokoira
Tuomari Skok Damir

Urokset
Mehtäapu Alfa JUN ERI 1 VSP, SERT JMV-14
Stenshyttans Bentley VAL EH 1
Nartut
Cica Od Kuhade VAL ERI 2 SERT, VACA
Diana Vom Gross-Ofen VAL ERI 1 ROP, CACIB MV-14


Mehtäapu Alfa, om. Kari Hyytiäinen ja Diana Vom Gross-Ofen

SIIKAJOKI 3.8.2014

Tuomari Juha Putkonen

Urokset
Valtti AVO ERI1 SA PU1 SERT ROP
Nartut
Tessalon Missu NUO H
Nousevan Auringon Amalia AVO ERI3 SA PN3
Piipanlauman Pipsa AVO ERI2 SA PN2 VASERT
Laajanluovin Fiia -Peikko AVO ERI1 SA PN1 SERT VSP

KIIMINKI 2.8.2014

Tuomari Tapani Pukkila

Urokset
Arosuon Diego Avo ERI1 SA PU1 SERT ROP
Mehtälammen Vartoppa AVO EH2
Nartut
Piipanlauman Pipsa AVO ERI2 SA PN2 VASERT
Sara AVO ERI1 SA PN1 SERT VSP

KURIKKA 2.8.2014

Tuomari Jari Fors

Urokset
Kessu HYL (ylikorkea)
Otso JUN ERI1
Pontus NUO H
Kimara Acce AVO EH
Karioonhiiren Cazler KÄY ERI1
Nartut
Virkalan Beata JUN EH1
Black Happies Berit AVO ERI4
Kaarneen Daaria AVO ERI2,SA,PN2,VASERT
Karioonhiiren Piki AVO ERI3
Mäkilehdon Sipu AVO ERI1,SA,PN1,SERT,ROP

VESILAHTI RN 2.8.2014

tuomari Riitta Lahtovaara

Urokset
Jami JUN EH1
Oskulan Vellu AVO ERI1
Nartut
Iines JUN ERI1

KUOPIO KV 1.8.2014

Tuomari Harri Lehkonen

Urokset
Fairhill Dicce VET ERI1 PU1 SA ROP VET ROP
Nartut
Ylin Nelli JUN ERI1 PN1 SA VSP SERT
Ylin Netta JUN EH3
Ylin Ninni JUN ERI2
Fairhill Ruska AVO ERI1 PN2 SA CACIB


Fairhill Dicce ja Ylin Nelli

MEJÄ ROVANIEMI 20.7.2014

Ylituomari Jouni Simonen

Dreeveri Stakkelias Krut,
om Matti Saari. VOI 1.
44 p. -> FI JVA
Alppienajokoira Stenhyttans G E Engla,
om Tia-Maria&Ove Finnerman.
AVO 2. 37 p
Alppienajokoira Mehtäapu Alfa,
om Kari Hyytiäinen.
AVO 3. 24 p
Alppienajokoira Keithas Bilbo Bagger,
om Kari Hyytiäinen.
AVO 0. 0 p
Alppienajokoira Keithas Belladona Bagger,
om Tia-Maria Finnerman.
AVO 0. 0 p
Muut rodut
Lk mäyräkoira Taxiaseman Tupas-Villa,
om Marika Ahola.
VOI 1. 45 p
Fieldspanieli Bogdogs Chrash Boom Bang,
om Sirpa&Harri Tyni.
AVO 3. 29 p
Cockerspanieli Baskethill's Jolly Jumper,
om Liisa Miettinen. VOI 3.
25 p
Kiharakarvainen noutaja Tikrulan Taitava Taavi,
om Jukka Kurkela&Susanna Vuoti.
AVO 0. 0 p

KEMI KV 20.7.2014

Tuomari Tuire Okkola

Urokset
Bork JUN ERI/1 (SE32499/2013)
Mehtälammen Peikko AVO H
Siikon MR-Jape AVO H
Arrac AVO EH/1 (SE29103/2011)
Nartut
Peppi JUN ERI/1

OULU KV 13.7.2014

Tuomari Matti Palojärvi

Urokset
Piipanlauman Sisu NUO EH/1
Mehtälammen Vartoppa AVO ERI/1
Metsasemu Pikku Tahvo-Poju AVO EH/2
Nartut
Doris NUO EH/2
Peppi NUO ERI/1, SA, PN2, VARASERT, VARACACIB
Piipanlauman Pipsa AVO ERI/1, SA, PN1, SERT, CACIB, ROP

FORSSA KR 29.6.2014

Tuomari Leni Finne

Nartut
Iines JUN ERI1
Karioonhiiren Pipsa AVO EH1

PORI kv 28.6.2014

Tuomari Reicher Dubravka

Urokset
Juholan Kosti JUN EH1
Ekmossen's Fajter AVO EH1
Rico VAL ERI1 PU1 SA VSP CACIB
Nartut
Niiskuneiti JUN ERI1 PN2 SA VASERT
Mira KÄY ERI1 PN3 SA VACA
Jänishovin Jenni ERI AVO1 PN1 SA ROP SERT CACIB


Jänishovin Jenni ROP ja Rico VSP

ROVANIEMI 22.6.2014

Tuomari Markku Kipinä

Urokset
Hunajan Guorrot JUN EH1
Maksi POISSA
Nartut
Juholan Emmi AVO ERI1
Napun Pipsa AVO ERI2
Siikon Jasmin AVO ERI3
Siikon Afrodite KÄY ERI1

PÖYTYÄ 14.6.2014

Tuomari Marja Talvitie

Urokset
Oskulan Tälli VAL ERI1
Nartut
Iines JUN ERI1
Karioonhiiren Pipsa AVO EH

ISOJOKI 8.6.2014

Tuomari Juhani Lappi

Urokset
Karioonhiiren Cazler KÄY ERI1,SA,PU1,SERT,ROP
Karioonhiiren Kajo KÄY EH2
Nartut
Ancers Under The Moonlight JUN EH1
Vilma NUO H
Karioonhiiren Molli AVO EH2
Karioonhiiren Pyry AVO ERI1,SA,PN1,SERT,VSP
Yösaranan Miina AVO EH3
Karioonhiiren Heta KÄY ERI1
Karioonhiiren Meiju VET EH
Kasvattajaluokka
Karioonhiiren Kennel KP,ROP,BIS4

PÖYTYÄ 8.6.2014

Tuomari Matti Palojärvi
Nartut
Fairhill Venla AVO ERI1 SA PN1 SERT ROP RYP 4


Fairhill Venla om.Jukka Salmu

PIELAVESI 7.6.2014

Tuomari Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

Urokset
Hunajan Gilbert JUN EH/1
Oskulan Riki AVO EH/4
Rampe AVO ERI/1, SA, PU2, VASERT
Ventti AVO ERI/2
Ysi-Ysin A-Jurin Jeremias AVO EH/3
Arosuon Elmeri KÄY ERI/1, SA, PU1, SERT, FI MVA, VSP
FI MVA Ylin Velmu POISSA
Nartut
Arosuon Afrodite JUN EH/2
Arosuon Fleck JUN ERI/1, SA, PN2, VASERT
Ylin Nelli JUN EH/3
Arosuon Ella AVO ERI/1, SA, PN1, SERT, ROP
Fairhill Ruska AVO ERI/2
Siri POISSA
Piipanlauman Miisa KÄY ERI/1, SA, PN3


vas. VSP FI MVA Arosuon Elmeri, om. Heidi Lukin, tuomari Marjatta Pylvänäinen-Suorsa, ROP Arosuon Ella, om. Sirkka Korhonen (kuvassa esittäjä Jouko Korhonen)

25.5.2014 MIKKELI

Tuomari Paavo Mattila

Urokset
Dredor Kapu KÄY ERI 1 PU1 SA, ROP, SERT, MVA
Raipe AVO ERI 1
Jöröjukka AVO EH 2
Nartut
Viivi AVO EH 1
Helmi KÄY EH 1


Dredor Kapu

MUUROLA RN 24.5.2014

Tuomari Paula Rekiranta

Urokset
Hunajan Gabriel JUN EH/1
Bork JUN EH/2 (SE32499/2013 )
Maksi JUN H
Piipanlauman S-Heppu NUO EH/1
Piipanlauman Sulo NUO EH/2
Arrac AVO ERI/1 SA PU1 SERT VSP (SE29103/2011)
Siikon MR-Jape AVO ERI/2
Piipanlauman Nipsu AVO EH/3
Nartut
Peppi JUN ERI/1 SA PN1 SERT ROP RYP2
Piipanlauman Mimmi JUN EH
Siikon Tipsu KÄY ERI/1 SA PN2 VASERT
Siikon Afrodite KÄY ERI/2 SA PN3
Siikon Jasmin AVO ERI/1 SA PN4
Juholan Emmi AVO EH
Nousevan Auringon Alma - Poissa
Kasvattaja
Kennel Piipanlauman KASV1


ROP Peppi & VSP Arrac

24.5.2014 PUUMALA RN

Tuomari Markku Kipinä

Urokset
Mäkilehdon Jermu KÄY ERI/1, SA, PU1, SERT, ROP, FI MVA, RYP1 & BIS3
Nartut
Ysi-Ysin A-Jurin Ilona AVO ERI/1, SA, PN1, SERT, VSP


Ysi-Ysin A-Jurin Ilona VSP ja Mäkilehdon Jermu ROP

24.5 RY, Siilinjärvi, "MEHTÄKOIRA 2014"

Tuomari Kauno Määttä

Urokset
Metsasemu Pikku Rampo-Poika AVO ERI/1 SA PU-2 SERT
Metsasemu Pikku Tahvo-Poju AVO ERI/2
Ventti AVO H
Arosuon Elmeri KÄY ERI/1
Pohjanukon Touhu VAL ERI/1 SA PU-1 ROP RYP-4
Nartut
Arosuon Favorite JUN H
Hunajan Gisella JUN H
Salmikon Rita JUN T
Ylin Nelli JUN ERI/1 SA PN-1 SERT VSP
Rippe NUO ERI/1
Arosuon Ella AVO ERI/2
Fairhill Ruska AVO ERI/1
Hunajan Cindy AVO H
Metsasemu Pikku Riitu-Neiti AVO H
Norokorven Miina AVO POISSA
Siri AVO HYL
Miina KÄY ERI/1 SA PN-2
Oskulan Raisa VET EH


Ylin Nelli JUN ERI/1 SA PN-1 SERT VSP Omistaja Merja Räsänen, Niinivaara.

JOENSUU 18.5.2014

Tuomari Reino Korpela

Urokset
Oskulan Oskari NUO ERI1 SA PU3 SERT
Ylin Velmu VAL ERI1 SA PU1 ROP
Fairhill Dicce VET ERI1 PU2 VET-ROP
Nartut
Ylin Nelli JUN ERI1 SA PN1 SERT VSP
Ylin Ninni JUN ERI2 SA VASERT


Ylin Velmu ROP, Reino Korpela ja Ylin Nelli VSP

OULU 18.5.2014 KV

Tuomari Kauno Määttä

Nartut
Doris JUN ERI1
Peppi JUN EH2
Black Happies Pike KÄY H
Siikon Afrodite KÄY ERI1

JOENSUU 17.5.2014 KV

Tuomari Jonsson Mats

Urokset
Kielon Aro JUN EVA
Fairhill Dicce VET ERI 1 VET-ROP
Oskulan Oskari NUO ERI 1 PU1 SA ROP SERT CACIB
Nartut
Ylin Nelli JUN EH 3
Ylin Ninni JUN EH 2
Ylin Netta JUN ERI 1
Minttu NUO ERI 1
Fairhill Ruska AVO EH 1

HAMINA 10.5. KV

Tuomari Putkonen Juha

Urokset
Fairhill Robinson AVO ERI 1 PU1 SA ROP CACIB
Nartut
Tulisydämmen Anastasia JUN ERI2
Oskulan Sipe JUN ERI1 PN1 SA VSP SERT

TAMPERE 4.5.2014

Tuomari Tapani Pukkila

Urokset
Milo JUN EH/1
Nartut
Iines JUN ERI/1 SA PN3 VARASERT
Vilma NUO H
Arosuon Ella AVO ERI/1 SA PN2 SERT CACIB
Dredor Mary KÄY EH/1
Track-Action Hiphurray VET ERI/1 ROP-VET PN1 ROP

KALAJOKI 3.5.2014

Tuomari Pekka Teini

Urokset
Hunajan Topi JUN EH/1
Hermanni VAL ERI/1, SA, PU1, VSP
Nartut
Hunajan Gimma JUN EH/3
Piipanlauman Sissi JUN EH/1
Tessalon Missu JUN EH/2
Yösaranan Miina NUO ERI/1, SA, PN2, VASERT
Sara AVO ERI/1, SA, PN1, SERT, ROP
Skalldrevets Ava AVO ERI/2, SA, PN4
Agnes KÄY ERI/2, SA
Humala-Aron Vilma KÄY ERI/1, SA, PN3


Vasemmalla ROP Sara, tuomari Pekka Teini ja VSP Hermanni

MAALAHTI 3.5.2014

Tuomari Kauno Määttä

Urokset
Zacce KÄY EH/1
Nartut
Ylin Nella JUN EH/1
Laajanluovin Fiia-Peikko NUO ERI/1, SA, SERT, ROP
Karioonhiiren Heta KÄY EH/1


ROP Laajanluovin Fiia-Peikko

3.5.2014 PARIKKALA

Tuomari: Sakari Poti
Urokset
Petäjikön Noki-Keppi JUN EH/1
Petäjikön Nurin-Kurin JUN EH/2
Pontus NUO ERI/1 SA PU-2 SERT
Petäjikön Pluto VAL ERI/1 SA PU-1 ROP RYP-2
Nartut
Hunajan Gisella JUN ERI/1 SA PN-2 VASERT
Metsasemu Pikku Täplä-Tar AVO ERI/1 SA PN-1 SERT VSP


ROP Petäjikön Pluto, tuomari Sakari Poti ja VSP Metsasemu Pikku Täplä-Tar

LAHTI 01.05.2014

Tuomari Harri Lehkonen

Urokset
Riku JUN EH 2
Koosen Roki JUN EH 1
Oskulan Onni VET ERI 1 PU1 SA VSP VET-VSP
Nartut
Pasabnes Piku AVO H
Oskulan Sipe JUN ERI PN2 SA SERT
Track-Action Hiphurray VET ERI 1 PN1 SA ROP VET-ROP

VAASA KV 27.4.2014

Tuomari Aila Lehmussaari

Nartut
Piipanlauman Miisa KÄY ERI/1.

KOUVOLA 26.4.2014

Tuomari Putkonen Juha

Nartut
Oskulan Sipe JUN ERI/1 PN1 SA SERT ROP
Dredor Ewa KÄY ERI/1 PN2 SA VARASERT

LAHTI KV 26.4.2014

Tuomari Mähönen Markku

Nartut
Tulisydämen Anastasia JUN EH/1

LOVIISA 20.4.2014

Tuomari Tuula Savolainen

Urokset
Fairhill Robinson AVO ERI1 PU1 SA, ROP
Nartut
Oskulan Sipe JUN ERI1 PN1 SA, VSP, SERT
Dredor Ewa KÄY ERI1 PN2 SA, VASERT


Oskulan Sipe VSP ja Fairhill Robinson ROP

IMATRA Kv. 19.04.2014

Tuomari Pirjo Aaltonen

Urokset
Ylin Velmu VAL ERI 1 SA PU1 ROP CACIB
Nartut
Petäjikön Nei-Likka JUN ERI 1

POLVIJÄRVI 6.4.2014

Tuomari Hannu Talvi

Urokset
Kielon Aro JUN EH/1
Samikon Rontti JUN EH/2
Terhometsän Neptune JUN EH/3
Jeri AVO EH/2
Metsasemu Pikku Rampo-Poika AVO ERI/1 SA SERT PU-1 ROP
Siikon Wiki KÄY EH/1
Nartut
Ylin Nelli PEN KP
Salmikon Raikuli JUN EH/2
Tulisydämen Anastasia JUN ERI/1 SA SERT PN-1 VSP
Fairhill Ruska AVO EH/1
Metsasemu Pikku Riitu-Neiti AVO EH/2
Oskulan Raisa VET ERI/1 ROP-VET


Metsasemu Pikku Rampo-Poika ROP, Hannu Talvi ja Tulisydämen Anastasia VSP


Ylin Nelli

KAJAANI 30.3.2014

Tuommari Fors Jari

Nartut
Minttu NUO ERI 1, PN1 SA ,ROP SERT
Hunajan Cindy AVO ERI 1
Black Happies Pike KÄY ERI 1

KEMIJÄRVI 29.3.2014

Tuomari Saija Juutilainen

Urokset
Oskulan Seppo JUN ERI1
Miku NUO EH
Siikon Sir Kasper NUO ERI1 SA PU1 SERT ROP RYP2
Nartut
Juholan Emmi AVO ERI1 SA PN1 SERT VSP
Siikon Jasmin AVO ERI2
Kaarneen Hitu AVO ERI3
Nousevan Auringon Alma KÄY ERI1 SA PN2 VASERT

SAARIJÄRVI 29.3.2014

Tuomari Matti Palojärvi

Urokset
Tessalon Mosku JUN ERI/1.
Arosuon Elmeri KÄY ERI/1, SA, PU1, SERT, ROP.
Musti VET ERI/1, VET-ROP.
Nartut
Arosuon Favorite JUN H
Arosuon Frisky JUN H
Arosuon Ella AVO ERI/1, SA, PN2, VASERT.
Viivi AVO ERI/2, SA, PN3.
Karioonhiiren Heta KÄY ERI/1, SA, PN1, SERT, VSP.
Piipanlauman Miisa KÄY ERI/2.


VSP Karioonhiiren Heta, om Pauli Hautamäki, tuomari Matti Palojärvi ja ROP Arosuon Elmeri, om Heidi Lukin

SAVITAIPALE 29.3.2014

Tuomari Juha Putkonen

Urokset
Fairhill Robinson Avo ERI1 SA PU2
Ylin Velmu VAL ERI1 SA PU1 ROP

ENO 9.3.2014

Tuomari Reino Korpela

Pennut
Ylin Nelli PEK 1, KP, Rop-pentu
Urokset
Miku NUO ERI 1 SA PU 1 SERT VSP
Oskulan Valtti AVO EH 1
Nartut
Tulisydämen Amalia JUN ERI 2
Tulisydämen Anastasia JUN EH 4
Tulisydämen Angelique JUN ERI 1 SA PN 2 SERT
Tulisydämen Annabella JUN ERI 3
Siri NUO H
Fairhill Manteli AVO ERI 1 SA PN 1 ROP
Piipanlauman Pikkumyy AVO H
Kasvattaja
Kennel Tulisydämen KP Rop-kasvattaja Bis-4 kasv.

JOENSUU 1.2.2014

Tuomari: Tuula Savolainen

Nartut
Jukkuran Rilla PEN poissa
Tulisydämen Anastasia JUN H
Hunajan Cindy AVO H
Metsasemu Pikku Riitu-Neiti AVO H
Oskulan Raisa VET ERI ROP-VET

MIEHIKKÄLÄ 1.2.2014

Tuomari Markku Mähönen

Urokset
Fairhill Robinson AVO ERI 1. SA .PU 1. ROP.RYP 1. BIS 3
Ancer´s Northern Lights VAL ERI 1.
Nartut
Fairhill Vicky AVO ERI 1. SA. PN1. SERT. VSP
Fairhill Paulina AVO EH 2.


Fairhill Robinson

LAHTI 19.1.

Kaikkien rotujen pentunäyttely
Tuomari Tanya Ahlman-Stockmari

7-9 kk nartut
Iines KP, ROP-pentu

KAJAANI 11.1.2014

Tuomari Nygård Marjo

Urokset
Salmikon Rontti JUN H
Humala-Aron Vertti NUO EH 2
Mehtälammen Vartoppa NUO EH 1
Eemeli AVO H
Ylin Velmu VAL ERI 1 SA VSP CACIB
Nartut
Tulisydämen Anastasia JUN ERI 1 ROP JUN
Minttu NUO ERI 1 SA PN 1 ROP SERT CACIB
Siri NUO H
Black Happies Älli AVO EH 4
Fairhill Ruska AVO ERI 1
Juholan Helga AVO EH 2
Piipanlauman Pikkumyy AVO EH 3
Black happies Pike KÄY ERI 1 SA, PN 2 VASERT VACA


Minttu

YLÖS